Pokojné Vianoce s rodinou? Takto to pôjde hladko!
pokojné vianoce s rodinou? takto to pôjde hladko!

Pokojné Vianoce s rodinou? Takto to pôjde hladko!Ako môžete nevyhnutnú prítomnosť príbuzných prežiť počas sviatkov v pokoji? Prijmite naše rady na úspešné vianočné vítanie hostí s láskou!

Základné pravidlo: nemusíte sa snažiť o dokonalosť.

Viem, povie sa to omnoho ľahšie, než ako sa to realizuje.

Vianočný stres je skutočne existujúca vec, až natoľko, že sa tomu už venuje aj odborná literatúra (ak tomu neveríte, do vyhľadávača napíšte „holiday stress”).

Časť ľudí sa viac či menej znepokojuje kvôli tomu, aby bolo na Vianoce „všetko dokonalé”, počnúc od darčekov, cez výzdobu až po menu. Už dlho pred Vianocami sa pustia do horúčkovitých príprav a keď svitne na sviatočný deň, sú už natoľko nervózni, či bude ich snaha korunovaná úspechom, že nie sú schopní prežívať to, o čo sa tak snažili.

Ich úzkostlivosť sa prejaví hoci aj vo forme fyzických príznakov: namiesto toho, aby si užívali spoločné chvíle s rodinou, potia sa, točí sa im hlava, doslova je im nevoľno. (Čo je už len olej priliaty do ohňa, pretože od tohto budú mať ešte aj výčitky svedomia, že si nedokážu vychutnať najkrajšie dni v roku.)

Druhý vážny faktor stresu súvisí s rodinnými príslušníkmi, hlavne s tými, ktorých vidíme zriedkavo. Keď sa skončí rozdávanie darčekov a už sa minul aj dezert, potom nasleduje to, čo je pre mnohých nočnou morou: treba sa rozprávať.

Ale čo sa stane, keď nemáme spoločnú tému? Alebo ak aj je, ale nesúhlasíme s názormi toho druhého? Nepríjemné ticho, alebo výmena názorov? Môže sa stať čokoľvek.

Napriek tomu nie je pravidlom, že na Vianoce musíte stresovať.

Jedna z najužitočnejších rád, ktoré som kedy čítala (aj som okúsila jej blahodarný účinok, hlavne čo sa týka varenia a pečenia, ktoré sa považuje za povinnosť) je to, že musíme zmeniť svoje očakávania. Pretože sviatok a naša rodina sú dané.

Je mimoriadne oslobodzujúci pocit, ak to zistíte.

Odborníci odporúčajú, aby ste si položili tieto poučné otázky:

  • Prečo by nemohli byť sviatky svojím spôsobom trocha „nepriadne“?
  • Prečo by som nemohla povedať „nie“ na to, čo nechcem urobiť?
  • Prečo by som sa nemohla sústrediť sama na seba?
  • Prečo by som si nemohla stanoviť jasné hranice?
  • A prečo by som si nevážila vlastných hraníc?

Môže to znieť preto akokoľvek prekvapujúco: pokiaľ chcete mať pokojné rodinné Vianoce, nemusíte vyhovieť každému, iba sebe samému.

Upustite od nevyhnutných veľkých rodinných rozhovorov, robte ich iba vtedy, keď to chcete Vy. Dá sa povedať „nie“ aj zdvorilo, alebo keď nie je iná možnosť, tak aspoň múdro mlčať.

O najlepších liekoch proti zimnej depresii som v minulosti písala tu, oplatí sa tieto tipy použiť aj na Vianoce, hlavne čo sa týka fyzickej aktivity. Keď máte pocit, že potrebujete trocha oddychu od rodinných Vianoc, oblečte sa a urobte veľkú prechádzku.

V tomto článku sme sa tiež venovali stresu, kde sme uprednostnili také prírodné možnosti, akými sú bylinkové čaje a rozprávkové vône, Manna čajovníkový esenciálny olej alebo Manna 100%-ne prírodný pomarančový esenciálny olej. (Tieto môžete nakvapkať do difuzéra na odparovanie esenciálnych olejov, aromalampy, vody do kúpeľa, ale dokonca aj do vody na umývanie podlahy.)

A keď sa už všetko zdá byť stratené, buďte smelo (trochu) sebeckí…

Urobte si so svojimi obľúbenými Mannami chvíľku pre seba a dovoľte, aby korenisté, citrusové vône Vianoc očarili vaše telo a dušu. Manny pripomínajúce Vianoce vytvárajú harmóniu, svojim rozmaznávaním roztopia zamrznutú atmosféru. Okrem gulí do kúpeľa, ktoré sľubujú uvoľňujúce, prírodné dobitie síl, je pre vás mojím tipom aj Penový krém s bambuckým maslom s pomarančom a klinčekmi, krémovo – penový, jemný a ľahký prípravok pre starostlivosť o pokožku so vzácnymi surovinami a s vôňou pripomínajúcou želé salónky.

Prajem Vám šťastné a pokojné Vianoce s Mannou!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac