andrea photo

Ako som sa stala Mydlovou vílou?

Ako som sa stala Mydlovou vílou?

História Manny sa začala v roku 2004. Starší syn sa vyhádzal pár dní po tom, čo sme s ním prišli domov z nemocnice. Trpiace dieťatko plakalo pre červené škvrny, ktoré svrbeli, a ja som plakala s ním.

Vysvitlo, že – v záujme svojho dieťaťa – nemáme žiadnu inú možnosť, než sa zbaviť všetkých čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú chemikálie, a ktoré sme nevedomky používali.

História Manny sa začala v roku 2004. Starší syn sa vyhádzal pár dní po tom, čo sme s ním prišli domov z nemocnice. Trpiace dieťatko plakalo pre červené škvrny, ktoré svrbeli, a ja som plakala s ním.

Vysvitlo, že – v záujme svojho dieťaťa – nemáme žiadnu inú možnosť, než sa zbaviť všetkých čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú chemikálie, a ktoré sme nevedomky používali.

Začala som sa učiť všetky pravidlá životného štýlu bez chemikálií.

Ale prechod na prírodné produkty bez chemikálií nebol vôbec ľahký. Odhliadnuc od toho, že v krátkom časovom intervale máte do činenia úplne s novou životnou situáciou (čo mám používať namiesto doposiaľ zaužívaných produktov?), veľa času a energie ma stálo získavanie nových znalostí, pretože vtedy ešte nešlo o povedomú problematiku, ako je to dnes. Všetok výskum, vzdelávanie sa a získavanie informácií viedli k tomu, že som časom sama pripravovala veci, ktoré sme používali doma, a neskôr som si uvedomila, že sa starám už nie len o čistotu (v každom zmysle slova) svojej štvorčlennej rodiny, ale aj o čistotu svojich známych.


Jedného dňa som rozmýšľala nad tým, čo si počnem, keď vyčerpám materskú dovolenku, pretože ma nezoberú späť na moje predchádzajúce zamestnanie, na letisko. Vtedy mi napadlo: čo by sa stalo, keby som sa zaoberala výrobou mydla, čo je zároveň aj mojím koníčkom. Nápad sa páčil aj môjmu manželovi Emilovi, ktorý ma uistil o maximálnej podpore zo svojej strany.

Tak sa zrodilo v roku 2010 naše spoločné tretie dieťa, Manna.

Zapísala som sa na 3-ročné školenie pre odborníka na prírodné liečiteľstvo a konzultanta pre zdravý životný štýl, a začala som písať blog s názvom Mydlová víla. S radosťou som sledovala, že stále viac a viac ľudí čítalo moje publikované články. Mnohí sa na mňa obracali s rôznymi, predovšetkým kožnými problémami. Ich zmenený životný štýl – podobne ako zmena nášho životného štýlu – znamenal zmenu aj v ich rodinách.

Som veľmi vďačná za dojemné, láskavé povzbudenia, ktoré sme dostávali od samého začiatku, a naši prví zákazníci sú nám verní: takmer všetci zostali s nami, a každý používa iba Mannu.

Veľa svojho voľného času, dokonca aj v noci, som strávila učením sa a experimentovaním. Myslím, že nikdy nezabudnem na večery, keď naši chlapci už tíško spinkali vo svojej izbe, a my s Emilom sme chodili po špičkách, aby sme ich nezobudili hlukom, lebo sme varili mydlo.

Moje prvé mydlo, ktoré mi navždy zostane v pamäti, je Dolce Vita mydlo, potom nasledovalo Coco čokoládové mydlo, ktoré predávame dodnes.


mydlá

Dnes pripravujeme viac ako sto druhov Mánn a máme ešte veľa plánov!

Mannu vyrábajú tí najlepší a najoddanejší odborníci v menšej výrobni. Manna sa stále vyrába a balí ručne, a každá prejde rukami deviatich ľudí.

Sme veľmi hrdí, že naša tvrdá práca priniesla svoje ovocie:


Manna je uznaná a známa značka kvality v oblasti prírodnej kozmetiky

COSMOS Natural, prírodný kozmetický certifikát, získajú jedine výrobky, ktoré sú bez parabénov, nie sú z geneticky modifikovaných surovín, z ropy a jej derivátov. COSMOS Organic, biokozmetický certifikát, získajú jedine výrobky, pri ktorých sa dokázalo, že aspoň 95 percent z poľnohospodárskych zložiek potrebných na výrobu pochádza z vypestovaných ekologických produktov a že tieto zložky predstavujú najmenej 20 percent kozmetického výrobku.Čoraz viac Manna produktov získava hodnotenie BDIH za vyššie uvedených prísnych podmienok.

andrea emil mtn Udelenie vyznamenania Andrei Vargovej a Emilovi Vargovi

Manna nielen jemne ošetruje Vašu pokožku, ale môžete si byť istý, že žiadne zviera netrpelo pri jej výrobe.

Manna je uznaná BUAV-om a organizáciou Cruelty Free International, ako kozmetická značka vyvinutá zaručene bez testovania na zvieratách. V priebehu skúmania tieto organizácie preverili nielen celú našu spoločnosť, ale aj všetkých našich dodávateľov. Mesiace sme dokazovali, že naši indickí, ghanskí ani marockí partneri nerobia testy na zvieratách.

Palmový olej zohráva úlohu v potravinárskom, v kozmetickom priemysle, aj pri výrobe palív. Aj keď je lacný a ľahko sa pestuje, v mnohých častiach sveta, pre obrovský a rastúci dopyt po palmovom oleji, rozšírenie plantáží vedie k vyhynutiu mnohých druhov rastlín a živočíchov v západnej Afrike a juhovýchodnej Ázii. Každý týždeň je tak zničeného veľa prirodzeného prostredia zvierat, vrátane domovov orangutanov. Je pre nás veľmi dôležité, že sa môžeme zúčastniť boja za záchranu pralesov, preto pri výrobe ani jednej Manny nepoužívame palmový olej.

Po Cruelty Free International a BDIH v roku 2016 aj Vegan Society uznala kvalitu a zloženie Manny a Manna tak môže na sebe nosiť aj vegánske logo v podobe slnečnice. Preto takmer všetky Manny – okrem iných aj mydlá, maslá, guľôčky do kúpeľa, masky na tvár, krémové dezodoranty a Manna zubná pasta – obsahujú výlučne rastlinné zložky.


Manna, to nie je len zdravie, prirodzenosť a veľa práce, ale aj poznatky.


V roku 2013 som získala diplom poradcu pre životný štýl a diplom z ekonómie a marketingu. Od toho času sa každý deň snažím získať ďalšie poznatky o ošetrovaní pokožky bez použitia chemických látok. Mojím cieľom je vyrábať pre vás čo najlepšie prírodné Manny. Je to moja vášeň, koníček, práca i moja kariéra.

Som hlboko presvedčená, že sme tým, čo jeme, a naša pleť zase zodpovedá tomu, ako sa o ňu staráme.

Dúfam, že môj blog Vás zaujme, prinesie poučenie a tiež pomôže pri vašej voľbe životného štýlu, s výrobkami, ktoré neobsahujú chemikálie.


S láskou:
Andrea Vargová
Mydlová víla

Ak chcete získať viac informácií, prejdite čo najskôr na moje články o odhalení kozmetického priemyslu, a podeľte sa s nami o svoje skúsenosti; pýtajte sa mňa, alebo mojich víl.

Ďakujem za pozornosť! Ak môžete, navštívte nás každý deň a spolu urobíme niečo pre zdravie našich milovaných a pre budúcnosť Zeme, aby takých ľudí, ktorí sa rozhodnú pre čistotu bez použitia chemikálií, bolo stále viac!