Neodchádzajte s prázdnymi rukami, môžeme Vás obdarovať hodnotným darčekom? Podrobnosti>>

Takto vplýva dobrovoľníctvo na vašu dušu
takto vplýva dobrovoľníctvo na vašu dušu

Takto vplýva dobrovoľníctvo na vašu dušuJe nádherný pocit pomáhať nezištne, zo srdca, však? Alebo táto pomoc v skutočnosti vôbec nie je nesebecká? Nebojte sa, neodhalíme žiadne špinavé tajomstvá dobrovoľníctva, len vám ukážeme, že to, čo ste čítali v rozprávkach, obstojí aj v reálnom živote. Pretože keď konáte dobro, tak ho veru môžete aj očakávať.

Dobrovoľne so spevom

Žiaľ, rovnako, ako sa vzďaľujeme od sviatkov lásky, akosi aj darovanie a dobrovoľníctvo už nie je opradené až takou pozornosťou. Ale nemusí to tak byť bezpodmienečne. Veď viete, pomoc je potrebná každý deň v roku.

Len sa poobzerajte! Každý má vo svojom okolí osamelých, prípadne chorých ľudí, alebo zvieratá čakajúce na majiteľa a lásku. Keď chodíte s otvorenými očami, veľmi rýchlo si uvedomíte, ako by ste vedeli byť užitoční a nápomocní. Nemusíte rozmýšľať vo veľkých sumách a spájaní sa. Aj jedno milé slovo, malá pozornosť, či jeden úsmev niekedy postačia na to, aby sme niekomu skrášlili jeho deň. Navyše, vaša pomocná ruka je vždy poruke.

Týmito gestami urobíte krajším aj svoj deň

Keď niekto už niekedy urobil dobrý skutok, ten presne vie, aký je to neopísateľný pocit. Už aj ochota pomôcť je povznášajúca, ale keď nasledujú aj skutky, potom dokáže osobná spokojnosť dodať obrovskú silu a motiváciu aj v niekedy nesmierne ťažkých všedných dňoch.

Pocit osobnej spokojnosti a mierna sebeckosť, sú v týchto prípadoch povolené, sú skutočne opodstatnené.

Ako začať

Keď ste ešte nekonali dobrovoľníctvo, je najvyšší čas, aby ste to vyskúšali. Nezľaknite sa, pravdepodobne si na to navyknete.

Keď patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí vo svojom priamom okolí nemajú potrebu dobrovoľníctva, na internete nájdete milióny príležitostí.

Nemusíte nevyhnutne myslieť na finančné dary. Práve naopak. Možnosti sú nekonečné.

Keď máte radi zvieratá, vyhľadajte najbližší útulok. Na psy a mačky, ktoré tam žijú, ostáva, žiaľ, len veľmi málo času. Preto ak máte iba pár hodín času, aj tak viete poskytnúť obrovskú pomoc, napríklad venčením týchto zvierat. Navyše ste počas prechádzky aj vy na čerstvom vzduchu, zabudnete na všetky svoje starosti a vo štvornohom miláčikovi nájdete dokonalého partnera napríklad aj k behu.

Keď sa naopak cítite lepšie v spoločnosti ľudí, môžete navštíviť napríklad aj starých ľudí. Verte mi, tým, že sa s nimi trocha porozprávate, vypočujete si ich príbehy, neposkytnete osvieženie a únik zo sivých všedných dní iba pre nich. Aj vy sa môžete od nich veľmi veľa naučiť a možno dostanete odpovede na také otázky, ktoré vás už dlho trápia, ale doteraz sa vám ešte nepodarilo nájsť najlepšie riešenie.

Rovnako ako pre každého, kto miluje Mannu, určite je aj pre vás veľmi dôležitá ochrana životného prostredia. Skontaktujte sa s dávno nevidenými priateľmi, spolužiakmi a vyčistite časť svojho okolia od rozhádzaných smetí. Uvedomíte si, že sa nevyčistia iba lesy a parky, ale aj vaša duša.

A keď už padla reč o rozprávkových Mannách, úžasný deň plný dobrovoľníctva sa nedá lepšie ukončiť, ako Mannastickým kúpeľom! Vyskúšajte naše nádherné, elegantné COCO mydlo s bambuckým maslom bez chemikálií! Jeho skutočne elegantná, maslovo biela pena nielen očistí vašu pleť, ale ju zároveň aj obdarí nenapodobiteľným pocitom krémovej starostlivosti. Táto Manna vám poskytne také starostlivé rozmaznávanie, po akom ste vždy túžili! A keby ste chceli ešte vystupňovať rad vašich nezištných dobrých skutkov, podeľte sa o tento zážitok a prekvapte jednou čarovnou Mannou aj niektorú pre vás blízku osobu!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac