Takto budete mať zamatovo hladké nohy pomocou cukrovej pasty na depiláciu!
takto budete mať zamatovo hladké nohy pomocou cukrovej pasty na depiláciu!

Takto budete mať zamatovo hladké nohy pomocou cukrovej pasty na depiláciu!Keď aj na jeseň chcete mať dokonale hladké nohy a ruky, potom budete tento recept na domácu cukrovú pastu na depiláciu milovať! Ukážem vám, ako si ju pripraviť, a ako dosiahnuť trvalý výsledok: ako sa starajte o svoju pleť po depilácii!

Keď túžite po prírodnom a domácky vyrobenom prípravku na holenie, depilácia cukrovou živicou je vyslovene špecialitou. Najlepšie na nej je, že jej základnou surovinou nie je nič iné ako obyčajný kryštálový cukor, čiže nemusíte míňať desiatky eur na to, aby bola vaša pokožka celé týždne hladká a bez chĺpkov. Dobrou správou je, že nakoľko cukrovou hmotou odstraňujete chĺpky aj s korienkami, nové nevyrastú zosilnené, práve naopak, po čase sa rast chlpov zmierni. Môžete ju použiť na nohách, rukách, v podpazuší, nemusíte sa obávať, že poškodí vrchnú vrstvu kože, navyše na rozdiel od depilácie, alebo holenia, sa touto metódou vystríhate aj nepríjemnému zarastaniu chĺpkov.

Prísady:
1 pohár kryštálového cukru, približne 2,5 decilitra
1 kávová lyžička soli
1 polievková lyžica vody
2 polievkové lyžice citrónovej šťavy

Príprava:
Citrón a vodu vlejte do hrnca, potom pridajte cukor a soľ a premiešajte. Začnite variť na miernom ohni, za stáleho miešania. Keď získa svetlú, žltohnedú farbu, je hotový. V žiadnom prípade nečakajte, kým bude mať tmavohnedú farbu, lebo to bude znamenať to, že sa cukor spálil. Pre dosiahnutie úspechu musí mať cukrová pasta dokonalú konzistenciu, preto je dobré ju skontrolovať. Keď hmota zhustne a získala medovú farbu, vyberte z nej kvapku a dajte ju do studenej vody. Potom skontrolujte konzistenciu vybranej cukrovej pasty: musí sa dať tvarovať, mala by mať konzistenciu podobnú plastelíne. Keď je veľmi tekutá, tak ju varte ďalej, keď je hustá, potom ešte pridajte citrónovú šťavu.

Keď ste hotoví, pripravte si keramickú misu a opatrne do nej pastu nalejte, dajte si však pozor, aby ste sa nepopálili. Keď vychladne a má príjemne vlažnú teplotu, tak ju drevenou paličkou naneste na časť pokožky, ktorú chcete depilovať. Dôležité je, aby ste pastu natierali v protismere rastu chĺpkov, potom ju pomocou gázy, alebo látkového pásika, odstráňte z pokožky v smere rastu ochlpenia. Pokiaľ sa nechcete trápiť látkovými pásikmi, tak môžete pastu odstrániť aj bez nich. Navlhčenými špičkami prstov tvarujte z vosku pásiky, potom ich v tenkej vrstve naneste v protismere rastu ochlpenia, dbajte na to, aby cukrový vosk obalil všetky chĺpky. Potom, cukrovú pastu v najvyššom bode pásika dobre potlačte a energickým, silným pohybom stiahnite v smere rastu ochlpenia. Zvyšnú pastu môžete v dobre uzatvorenej fľaši skladovať ešte dlhé mesiace. Keď ju chcete znova použiť, na krátky čas ju dajte do mikrovlnnej rúry, alebo do misky s teplou vodou, aby ste ju zohriali.

Asi vám neprezradím tajomstvo, keď vám poviem, že k hladkej, hodvábnej a mäkkej pleti nepostačí depilácia. Tajomstvo spočíva v tom, ako sa budete o svoju pleť starať po depilácii. Kľúčovým slovíčkom je hydratácia. Mali by ste vedieť, že takmer každá forma depilácie pleť vysušuje a na mieste odstránených chĺpkov sa môže objaviť mierne začervenanie, prípadne zápal.

Najlepšie je, ak hneď po depilácii použijete bambucké maslo, aby ste zabránili vysušeniu a nepríjemnému svrbeniu, ktoré ho sprevádza. Odporúčam, aby ste vyskúšali Manna Organické ghanské bambucké maslo, ktoré patrí na palete Manny medzi najúžasnejšie prírodné poklady. Po depilácii si prírodné bambucké maslo s príjemnou, surovou vôňou naneste na pleť, zmäkčí a regeneruje potrápenú pokožku. Pravidelné používanie tejto prírodnej špeciality zabezpečí dôkladnú hydratáciu vrchnej vrstvy pokožky, vďaka čomu sa nebudete musieť trápiť s vysušením a popraskaním pokožky. Druhou výhodou Organického ghanského bambuckého masla je, že zlepšuje pružnosť pleti. Odporúčam, aby ste ním ošetrovali svoju pokožku nasledovný deň po depilácii ráno aj večer, potom minimálne každý druhý deň. Smelo ho použite na podpazušie, nohy aj ruky, lebo je bez chemikálií a obsahuje iba prírodný poklad prírody. Takto bude aj depilácia v plnej miere prírodným skrášľujúcim rituálom!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac