5 domácich tipov na prevenciu pred jesennými ochoreniami!
5 domácich tipov na prevenciu pred jesennými ochoreniami!

5 domácich tipov na prevenciu pred jesennými ochoreniami!V jesennom období je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete pre svoje zdravie urobiť to, že posilníte svoj imunitný systém. Je to vzrušujúca a zároveň príjemná činnosť, ktorej výsledkom bude to, že váš organizmus bude neuveriteľne silný a odolný proti ochoreniam.

V týchto mesiacoch s premenlivým počasím nás veru veľmi ľahko dobehnú choroby aj vtedy, keď pre nás slabosť bežne nie je typická. Príčina je jednoduchá: počasie je chladnejšie, vlhkejšie, vitamínové zásoby organizmu sa po letnom dobití začnú vyprázdňovať a našej pleti sa ujde omnoho menej slnečných lúčov. Niet preto divu, že náš imunitný systém musí v tomto období v záujme toho, aby sme mohli zostať fit a energickí, pracovať na plné obrátky. Dobrou správou však je, že niektorými vecami môžete svoj organizmus podporiť a stačí iba trochu pozornosti a hneď sa vo vás uvoľnia obrovské energie.

Nižšie uvedené praktiky vám pomôžu, aby ste sa na jeseň vyhli ochoreniam:

Esenciálne oleje
V období prechladnutia a nádchy je extra dôležité, aby dýchacie cesty nevyschli. Pokiaľ vaša sliznica stratí zo svojej vlhkosti, patogény sa ľahšie zachytia a usadia, čo môže viesť k ochoreniu. Odporúčam, že vždy, keď máte hodinku pre seba, zoberte si odparovač (napríklad si kúpte jeden ultrazvukový odparovač esenciálneho oleja), naplňte ho vodou a pridajte 4-5 kvapiek Manna 100% čistého eukalyptového esenciálneho oleja a 4-5 kvapiek Manna 100% čistého čajovníkového esenciálneho oleja. Okrem rozprávkových vlastností esenciálnych olejov navyše odparovač zvyšuje vlhkosť ovzdušia, vďaka čomu sa môže napraviť rovnováha vašej sliznice.

Bylinkové čaje
Vhodné množstvo teplej tekutiny, hlavne odvary z liečivých rastlín, pôsobí na imunitný systém veľmi priaznivo. Obzvlášť odporúčam šípkový čaj kvôli mimoriadne vysokému obsahu vitamínu C, pri príznakoch nachladnutia zospodu môže vašim príznakom pomôcť brusnicový čaj. Na prechladnutie odporúčam harmančekový a kardamonovo – škoricový čaj. Môžete si vybrať ktorýkoľvek druh čaju, je jedna zložka, ktorou môžete jeho účinok na posilnenie imunity zosilniť. Touto zložkou nie je nič iné ako zázvor. Jeho protizápalový účinok sa uplatní najlepšie vtedy, keď ho čerstvý nastrúhajte do horúceho čaju. Drobné kúsky, ktoré ostanú na dne šálky, môžete tiež pokojne zjesť.

Pohyb na čerstvom vzduchu
Je možné, že v chladnejšom, daždivom počasí je vašou najväčšou túžbou zababušiť sa doma na sedačke, ale celý víkend predsa len nestrávite takýmto spôsobom. Dobre sa oblečte a choďte von pohybovať sa do prírody. Veľa jesenných ochorení nás napadne preto, lebo sa dlhšiu dobu zdržiavame v uzavretom priestore s inými ľuďmi, vzduch stratí zo svojho obsahu kyslíka a aj nechcene sa rozmnožia aj baktérie. Nájdite si park, keď si môžete urobiť veľkú prechádzku, alebo začnite do práce chodiť na bicykli. Fyzická aktivita zvyšuje frekvenciu tepu, posilňuje srdce a imunitný systém urobí odolnejším.

Zníženie hladiny stresu
Na záver som nechala najväčšieho nepriateľa imunitného systému, ktorým nie je nič iné, ako stres. Vitamíny a zdravá výživa, žiaľ, nedokážu vyvinúť svoje blahodarné účinky dostatočne, ak pri tom máme mimoriadne silné žalúdočné nervy od stresu, ktorý sa na nás valí, a kvôli napätiu zase nemáme pokojný spánok. Riešením je uvedomelé vytvorenie času „pre seba”. Dôležité je, aby ste si každý deň našli pol hodinku, ktorú venujete iba sebe. Myšlienky nechajte za dverami, dajte si dlhý kúpeľ, ktorý vás upokojí a uvoľní. Môžete vyskúšať vynovené Manna gule do kúpeľa, som si istá, že ich úžasná vôňa očarí aj vás! Po takejto seanse sa stres vyparí a zaleje vás príjemný, upokojujúci pocit, ktorý bude blahodarne pôsobiť aj na váš imunitný systém.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac