7+1 vecí, na ktoré môžete použiť zázvor
7+1 vecí, na ktoré môžete použiť zázvor

7+1 vecí, na ktoré môžete použiť zázvorPraveká liečivá rastlina, ktorá je pre organizmus ako záchranné koleso. Liečivé účinky zázvoru v sebe zahŕňajú účinky na liečenie chorôb až po zlepšenie psychického stavu. Ukážem vám, prečo je dobré, keď ho budete mať stále doma.

Zázvor je prírodná liečivá rastlina, ktorú ako korenie používajú na celom svete. Skôr, ako sa pozrieme na možnosti jeho použitia, považujem za dôležité zdôrazniť, že: najlepší účinok dosiahnete čerstvo nastrúhaným zázvorom, jeho sušená, alebo olejnatá verzia majú už menší účinok.

Zázvor môžeme pokojne užívať, prakticky nie je možné predávkovať sa ním a nemá ani vedľajšie účinky.

Tu je 7+1 super najlepších vecí, na ktoré ho môžete použiť

Ako exotické korenie
S obľubou ho používajú kuchyne ďalekého východu, zázvor je nevyhnutnou súčasťou ryžového curry, thajských cestovín, akými sú napríklad pad thai, ale chutnú, pikantnú chuť dodá aj rôznym vegánskym omáčkam z kokosového mlieka. Keď to raz vyskúšate, už nikdy viac nebudete bez neho variť žiadne exotické jedlo. Jeho charakteristická chuť sa dobre hodí ku kurkume a medovke.

Starostlivosť o vlasy
Od zázvoru budete mať čarovne krásne vlasy, esenciálne oleje a živiny, ktoré sa v ňom nachádzajú, ošetrujú vaše vlasy ako elixír. Nie náhodou sa z neho dostalo do Manna balzamu na mastné vlasy a vlasy s lupinami. Tento fantastický balzam obohatený o zázvorový prášok môže byť záchranným kolesom pre vlasy aj vlasovú pokožku. Vaše pramienky budú mäkšie a lesklejšie, rovnováha vlasovej pokožky sa napraví.

Na zmiernenie zápalu
Zázvor sa spomína už aj v starovekom indickom liečiteľstve, v Ayurvéde, ako zázračný liek s dezinfekčným, protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. Keď vás trápi infekčné ochorenie, denne vypite niekoľko šálok zázvorového čaju, alebo ho po namočení do citrónovej šťavy môžete aj v surovom stave zjesť, tak je ešte účinnejší.

Na tráviace problémy
Zázvorový čaj regeneruje žalúdok a na tráviaci systém má normalizujúci účinok.

Je dokonalou voľbou po výdatnom jedle, kedy máte pocit, že by váš žalúdok potreboval šetrenie. Do pohára vlažnej vody, alebo čaju, nastrúhajte niekoľko centimetrov zázvoru, potom pomaly vypite. Uvidíte, ako podporí vaše trávenie.

Na prechladnutie
Mimoriadne účinne posilní imunitný systém a nakoľko má detoxikačný účinok a podporuje potenie, používa sa aj na liečbu chrípky. Dajte zovrieť pol litra vody, nastrúhajte do nej 10 cm zázvoru, potom ho inhalujte pod uterákom.

Na doplnenie vitamínov
Zázvor je bohatým zdrojom vitamínov A, C, E a vitamínov B-komplex, ale okrem toho v ňom nájdeme aj veľa stopových prvkov.

Zmierňuje nutkanie na vracanie
Keď vás na dlhých cestách autom často trápi nutkanie na vracanie, potom vám môže zázvor poskytnúť okamžité osvieženie. Najlepšie je, keď do svojho čaju pridáte tenké plátky zázvoru a primiešate aj trochu citrónu, ktorý tiež zmierňuje nevoľnosť.

+1 Protiplesňový účinok
Zázvor zabíja nielen vírusy a baktérie, ale je mimoriadne účinný aj proti plesňovým ochoreniam. Namočte infikované miesta do studeného zázvorového čaju na štvrť hodiny. Nepoužívajte filtrovaný čaj, ale si ho urobte sami: do pol litra vriacej vody vhoďte 5 plátkov zázvoru a nechajte lúhovať minimálne 20 minút, aby sa blahodarné účinné látky vo vode rozpustili.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac