Rozprávková, výživná soľ do kúpeľa po domácky
rozprávková, výživná soľ do kúpeľa po domácky

Rozprávková, výživná soľ do kúpeľa po domáckyNa konci únavného dňa nie je nič lepšie, ako sa ponoriť do vane plnej príjemne teplej vody obohatenej o soľ do kúpeľa. Minerály, esenciálne oleje a chutné živiny sa dostanú do najhlbších vrstiev vašej pokožky a vaša duša sa doslova znovuzrodí! Najlepšie je, pokiaľ si soľ do kúpeľa urobíte doma podľa aktuálnej nálady!

Kúpeľ vo vani je pre mňa skutočným rituálom, vtedy sa sústredím iba na seba a dokonale sa uvoľním. Soľ do kúpeľa je jedna z najdôležitejších, korunuje zážitok a pozitívne účinky kúpeľa. Je dobré urobiť si ju doma, pretože tak si môžete sami vybrať, ktoré esenciálne oleje a iné chutné prírodné oleje do neho vložíte, ale aj samotnú soľ si môžete dávkovať sami. Pokiaľ ju nasypete do vane plnej teplej vody, takmer okamžite sa rozpustí, svojou vôňou vyčaruje aj z tej najjednoduchšej kúpeľne pravé wellness stredisko. Pokiaľ ste to ešte neskúšali, potom vám odporúčam, aby ste začali a urobte si soľ do kúpeľa doma! Je to veľmi príjemná, relaxačná aktivita, navyše je zaručená aj kvalita, pretože presne viete, že sa do nej dostane zo všetkého iba to najlepšie!

Pozrime sa, ako začať robiť soľ do kúpeľa!

Prvou a najdôležitejšou surovinou je himalájska soľ, alebo kvalitná morská soľ. Toto posledné vám môže byť známe z nášho úžasného COCO mydla s morskou soľou, ktoré je jedným z najobľúbenejších mydiel kráľovstva Manny, pre vašu pleť je snehobielym rozmaznávaním. Morská soľ je skutočne výnimočná: na rozdiel od klasickej soli obsahuje obrovské množstvo minerálnych látok, zlepšuje látkovú výmenu, zvyšuje príjem kyslíka a reguluje tvorbu mazu v pokožke, preto je ideálnou voľbou aj v prípade, ak máte vyrážky alebo čierne bodky.

Jednou z najpopulárnejších solí do kúpeľa je levanduľová. Zobete si misku a vložte do nej 3 čajové lyžičky Manna arganového oleja, potom nakvapkajte 7-8 kvapiek Manna 100% čistého levanduľového esenciálneho oleja. Keď ste hotoví, trochu premiešajte, potom podľa vlastného uváženia prisypte soľ a dobre premiešajte. Keď každé zrnko soli nasiaklo čarovnú vôňu levandule, ste hotoví. Pokiaľ chcete zážitok vystupňovať, primiešajte sušené levanduľové lupienky, vďaka tomu bude vaša soľ do kúpeľa nielen voňavá, ale aj nádherná a drobné kvety budú plávať na povrchu vody.

Pokiaľ však túžite po niečom skutočne exotickom, potom dajte do misky Manna jojobový skrášľujúci olej, vyškriabte a pridajte dužinu z jedného vanilkového struku. Nakoniec prikvapkajte 100% čistý eukalyptový esenciálny olej. Výsledkom je čerstvý, príjemný kúpeľ s vôňou pripomínajúcou ďaleký východ, plný toho najlepšieho z prírody.

Aj samotný pohľad na soľ do kúpeľa je pekný, ale účinok môžete vystupňovať, pokiaľ si urobíte farebnú soľ do kúpeľa. Môžete ju napríklad aj vrstviť s inou kúpeľnou soľou, bezfarebnou, vďaka čomu získate nádherne farebnú, pásikavú kompozíciu, ktorá bude ozdobou vašej kúpeľne. Na získanie žltej farby nemusíte urobiť nič iné, ako dať do misky 2 čajové lyžičky olivového oleja, prisypať čajovú lyžičku mletej kurkumy a pridať 5-6 kvapiek Manna 100% čistého pomarančového esenciálneho oleja. Na zmes žltú, ako slnečné lúče nasypte morskú soľ, dobre rozpracujte a nádherná, žltá soľ do kúpeľa s pomarančovou vôňou je okamžite hotová.

Pravidlá nie sú vryté do skaly, povoľte uzdu svojej fantázii! Ako základový olej môžete použiť aj iné Manna oleje, napríklad kokosový, mandľový alebo dokonca a olej z hroznových jadierok , na ozdobu a pre extra vôňu zase pokojne použite sušené ružové lupienky, sušené kamilky, alebo aj plátky sušeného citrónu. Rozsah možností je nekonečný! Sú takí, ktorí nasypú do vody škoricu, alebo si sedavý kúpeľ pripravia zo silného liečivého čaju.

Na záver niekoľko tipov na skladovanie soli do kúpeľa. Keď je soľ hotová, vložte ju do elegantných fľaštičiek. Najlepšie sú fľaše s pevným uzáverom, ktoré soľ ochránia pred parou, alebo terakotová misa s vekom. V znamení recyklovania môžete na tento cieľ použiť aj prázdny téglik po svojom Manna penovom kréme, alebo peelingu! Štítok z fľašky odmočte a pásikavú, farebnú soľ do kúpeľa bude dokonale vidieť! (Keď bude soľ dlho v umelohmotnom tégliku, obsah soli môže téglik „vyžrať“, preto ju použite čo najskôr!) :)

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac