Získajte hodnotné darčeky! Podrobnosti>>

Pripravte sa na sezónu komárov!
pripravte sa na sezónu komárov!

Pripravte sa na sezónu komárov!Sezóna komárov sa už blíži a spolu s ňou aj bzučiaci zvuk, ktorý nás dokáže neskutočne rozčúliť. Namiesto plácania rukou vám ukážem pár super praktík, pomocou ktorých ich môžete držať ďaleko od tela a budete môcť pokojne oddychovať!

  1. Telový sprej
Priznávam, že patrí medzi moje obľúbené, pretože ho stačí vyrobiť iba raz a vydrží dlhé týždne. Môžete ho použiť na celé telo, ale ho môžete nastriekať aj do vzduchu. Naplňte fľašu s rozprašovačom do troch štvrtín destilovanou vodou, potom pridajte 3-4 kvapky arganového oleja a pridajte rovnaké množstvo levanduľového esenciálneho oleja, nakoniec dôkladne pretrepte. Môžete ho miešať aj so 100% čistým Manna citrónovým, alebo čajovníkovým esenciálnym olejom, účinok na seba nenechá čakať: čarovné esenciálne oleje vás príjemne uvoľnia, komáre ich však neznášajú, vďaka čomu môžete skombinovať príjemné s užitočným.

  1. Starostlivosť s esenciálnymi olejmi
Toto je druhá verzia na to, aby ste sa vyhli nepríjemným, svrbiacim štípancom. Nie je ňou nič iné, ako Manna Vulkanicky filtrované bambucké maslo s levanduľou a čajovníkom, stačí si ho natrieť na pulzujúce body (zápästie, krk, kolenný záhyb). Je veľmi účinné, pretože na týchto miestach tela je uvoľňovanie tepla silnejšie, kvôli čomu sa esenciálne oleje odparujú intenzívnejšie. Je dokonalým odpudzovačom komárov, je v plnej miere prírodné, navyše je dokonalé aj ako parfum! Aj vy si môžete vytvoriť vlastné vonné kombinácie z Manna esenciálnych olejov, napríklad si môžete do neparfumovaného Organického ghanského bambuckého masla, alebo do Prémiového bambuckého masla primiešať citrónový, alebo hoci aj eukalyptový esenciálny olej. Dôležité je, aby ste si esenciálne oleje nikdy nekvapkali priamo na pokožku, pretože môžu spôsobiť podráždenie. Vždy použite niektorý Manna základný olej, napríklad arganový, kokosový, alebo jojobový olej.

  1. Liečivé rastliny
Najlepšie je, keď krvilačné beštie zastavíte už pred vstupom do vášho bytu, čiže pri okne. Zasaďte okolo okien také rastliny, ktoré zo seba uvoľňujú také vonné látky, ktoré komáre neznášajú. Dobrou voľbou je levanduľa, medovka lekárska, mäta, alebo eukalyptus. Okrem toho, že budú v okne vyzerať nádherne, odpudia komáre a zároveň sú aj výbornými čerstvými bylinkami, ktoré môžete použiť pri varení namiesto ich sušených verzií.

  1. Liečivé čaje
Liečivé čaje nielenže pomôžu dostať do harmónie vaše telo a dušu, ale ich para s obsahom esenciálnych olejov je zároveň aj prírodným odpudzovačom komárov. Odporúčam levanduľový čaj a čaj z ľubovníka bodkovaného. Použitý čajový filter potom môžete vysušiť, jeho obsah vložte do malej nádoby ako potpuri a môžete ho používať ďalej. Nakvapkajte na neho levanduľový esenciálny olej, vďaka čomu bude po celom byte sálať príjemná vôňa.

Pokiaľ vás už komáre uštipli, aj na to mám svoju praktiku: sóda bikarbónu pomiešajte s trochou vody, pridajte 1-2 kvapky Manna arganového oleja, potom 4-5 kvapiek čajovníkového esenciálneho oleja.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac