Aby bol začiatok školského roka zelený aj u Vás!
aby bol začiatok školského roka zelený aj u vás!

Aby bol začiatok školského roka zelený aj u Vás!Každý deň sa zamyslím nad tým, ako by som mohla začiatok školského roka urobiť ešte zelenším a priateľskejším k životnému prostrediu. Začala som pátrať a teraz sa s Vami podelím o to, čo som zistila. Samozrejme s radosťou očakávam aj Vaše tipy!
Ušetrite kopu peňazí už na začiatku – nenechajte sa zlákať!

Zoznam učebných pomôcok je veľmi dlhý a oplatí sa dobre si ho doma preštudovať, veď kopu vecí nájdete aj doma v šuplíku a nemusíte ich znova kupovať: sú to napríklad farbičky, ceruzky, tempery, štetce, atď.

Áno, je to naozaj veľké pokušenie, ale keď si vždy zo všetkého kúpime nové, iba si doma nahromadíme ďalšie zbytočnosti – (a veru aj guma stačí iba jedna, nepotrebujete 6 kusové balenie.)

Pre rodičov budúcich prváčikov: je dôležité, aby ste nakupovali podľa zoznamu, ktorý Vám dala škola, aby ste si mohli byť istí, že nenakúpite zbytočnosti!

Keď už musíme nevyhnutne nakupovať, hľadajme recyklovateľné a recyklované výrobky. Najmä pri malých deťoch dbajme na to, aby produkt neobsahoval škodlivé látky, toxické zložky.

Farby kupujte vodové, lepidlo bez rozpúšťadla a ceruzky nelakované!


Dobrá kvalita sa vzťahuje na všetko: keď je niečo aj drahšie, vydrží dlhšie, teda sa zvýšená investícia vyplatí; aj deti s nimi vedia ľahšie a krajšie pracovať. Medzi výrobkami svetových výrobcov určite nájdete aj také, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu.

Omnoho ťažší oriešok je školská taška, ale pozbierajte si všetky „presviedčacie“ schopnosti, a ak taška z minulého roka nie je naozaj nepoužiteľná, potom nekupujte novú!


Deťom na prvom stupni nekupujme za každú cenu školskú tašku s najmodernejším rozprávkovým motívom, myslime radšej dopredu, veď to, čo naše dieťa rado nosí v prvej triede, v druhej už možno nebude chcieť!

A ešte niečo, čo je nevyhnutné k „zelenému začiatku školského roka“: dóza na desiatu a taká fľaška, ktorú je možné použiť každý deň. Sendvič nebudete musieť baliť do fólie alebo alobalu, dokonca môžete namiesto servítok použiť maličký uterák, ktorý sa dá vyprať.

A ešte zopár zaručených tipov:
  1. Zošity a knihy svojim deťom zabaľte do recyklovaného papiera, ktorý potom môžete podľa vlastného uváženia vyfarbiť, ozdobiť nálepkami – môžete si byť istí, že nikto nebude mať presne takýto obal!
  2. Kupujte také zošity, ktoré sú vyrobené z recyklovaného papiera!
  3. Vedeli ste, že existujú výmenné burzy školských potrieb a učebníc? Keď aj Vy máte v blízkosti svojho bydliska niečo podobné, potom takúto akciu určite navštívte!
  4. Všetko, čo sa len dá, si požičajte (napríklad povinné čítanie)
  5. Do školy choďte na bicykli: vďaka tomu bude cesta do školy spoločným programom, veselým zážitkom. Spoločne strávený čas bude zmysluplný, navyše neznečistíte ani životné prostredie!
Aj Vy máte nejaké nápady?

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac