5 tipov na dobrý spánok v horúčavách
5 tipov na dobrý spánok v horúčavách

5 tipov na dobrý spánok v horúčaváchKeď je aj pre Vás spánok obrovskou každodennou výzvou, potom veľmi dobre viete, akým požehnaním sú užitočné tipy, ktoré uľahčia zaspávanie. Spať dobre v letných horúčavách je výzvou aj pre tých, ktorí bežne so spánkom nemajú žiadne problémy, nakoľko extrémne teplo mimoriadne zaťaží organizmus.

V tomto období môžete byť viac unavení, spomalení a večer vyčerpane padáte do 
postele. Ani v noci niet úniku pred teplom: pokojný spánok sa stane utrpením a ďalší deň začnete rovnako unavene. Pozbierala som pre Vás niekoľko prírodných riešení, ktoré môžu priniesť zmiernenie, aby sa nekonečné prehadzovanie v posteli premenilo na pokojný spánok!
  1. Osprchujte sa vlažnou vodou!
Po horúcom dni by pravdepodobne Vaša cesta beztak viedla do sprchy, ale namiesto toho, aby ste svoje rozhorúčené telo šokovali ľadovou vodou, dajte si radšej vlažnú sprchu, alebo kúpeľ. Pre úplné uvoľnenie vyskúšajte prírodné sprchovacie gély od Manny alebo guľôčky do kúpeľa, alebo si do kúpeľa nakvapkajte pár kvapiek esenciálneho oleja (samozrejme si ho predtým rozrieďte v základnom oleji).
  1. Používajte ľadové kocky!
Nemusíte myslieť na nič drastické, a toto riešenie použite iba vtedy, keď ste sa už vlažnou vodou trocha schladili: z mrazničky vyberte ľadové želé a položte si ho na zápästie, na záhyb pod kolenom, na krk alebo členky. Dobrým riešením je aj to, keď kocky ľadu zabalíte do uteráku a tie si umiestnite na pulzové body. Touto metódou môžete schladiť celé svoje telo za 10 – 15 minút. Keď sa v noci opäť zobudíte na to, že sa potíte, len si pretrite telo ešte vlhkým uterákom a hneď sa budete cítiť omnoho lepšie.
  1. Schlaďte si vankúš!
Vložte si svoj vankúš, alebo aspoň jeho poťah, do dobre uzatvárateľného vrecka, ktoré potom vložíte do chladničky. Ľahnúť si do vychladenej posteľnej bielizne bude fantastický pocit na konci náročného dňa, ani nehovoriac o tom, že pomáha dosiahnuť nižšiu telesnú teplotu, ktorá je potrebná na to, aby mohol človek zaspať.
  1. Používajte letné posteľné prádlo!
Bavlna je najlepší absorpčný materiál, preto je najideálnejšia na plachtu. Na paplón si natiahnite hodvábne alebo saténové návliečky, lebo sú ľahké, poskytujú pocit chladu a menej sa prehrievajú ako bavlnené. Nie je jedno ani to, na akom matraci ležíte: v lete sa vyhýbajte penovým matracom a vankúšom s penovou výplňou, pretože do seba „uzamykajú“ teplo.
  1. Pite veľa tekutín!
Tesne pred ľahnutím si vypite pohár vody, aby ste si doplnili tekutinu, ktorú vypotíte. Viac pohárov vody sa neodporúča, lebo sa potom pravdepodobne v noci zobudíte.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac