3 najlepšie jesenné detoxikanty
3 najlepšie jesenné detoxikanty

3 najlepšie jesenné detoxikantyLeto sa končí, to však nie je dôvod na smútok, pretože jeseň pre nás pripravuje množstvo krásy. Ba čo viac, nielen krásy, ale aj obrovské množstvo lahôdok! Teraz je potrebné zásobiť náš organizmus rôznymi vitamínmi a minerálnymi látkami, aby sme sa vyzbrojili proti zimným ochoreniam. Viete čím sa dá najlepšie pripraviť na chladné ročné obdobie?

 

Detoxikáciu spájame väčšinou s príchodom jari, avšak oplatí sa využiť aj štedrú jeseň, kedy dozrieva ovocie, na to, aby sme svoj organizmus dostali do najlepšej formy, pretože tým posilňujeme aj svoj imunitný systém, čo je pred príchodom hmlistej, chladnej zimy veľmi dôležité.

 

Ovocie s ovocím

Keďže nám jeseň ponúka ovocie v hojnom počte, príležitosť na zásobenie organizmu musíme využiť teraz. Iste viete, aká je vláknina dôležitá z hľadiska zdravia a očistenia črevného traktu. Vsiakne do seba vlhkosť, čím zrýchľuje pohyby čriev, vďaka čomu sa rýchlejšie vylúčia nadbytočné nečistoty. Navyše spôsobuje pocit sýtosti, vďaka čomu sa zase neprejeme, čo je pre nás ideálne aj z hľadiska zachovania ideálnej telesnej hmotnosti.

 

Je dobré urobiť si ovocný deň, počas ktorého budeme konzumovať výlučne, alebo väčšinou, ovocie. Vtedy je veľmi dôležité pitie veľkého množstva tekutín, najmä čistej vody, alebo bylinkového čaju.

 

Slivky a z nich urobený lekvár sa už veľmi dlho používajú na odstránenie zápchy. Vysokým obsahom vlákniny pomáhajú pri účinnom odstraňovaní nečistôt z čriev. Majú aj vysoký obsah antioxidantov.

 

Aj hrozno je veľmi bohaté na vitamíny a vlákninu. Vďaka antioxidačnému účinku flavonoidov posilňuje obranyschopnosť organizmu, a vďaka vysokému obsahu vody a draslíka má diuretický účinok. Je obzvlášť dobré konzumovať červené a fialové odrody hrozna.

 

Nezabudnime ani na tretí dar jesene, na broskyne! Sú tiež bohaté na vitamíny, antioxidanty, podporujú činnosť obličiek a pečene. Majú vysoký obsah vlákniny a vody, ale nízku kalorickú hodnotu, preto sú vynikajúcou lahôdkou na zahnanie hladu.

 

Kapusta v každej podobe

Kapustu máme k dispozícii nielen na jeseň, ale aj počas celej zimy. Je výborným zdrojom vlákniny s nízkou kalorickou hodnotou. Je bohatá na vitamín C, bojuje proti voľným radikálom. Jej ďalšou veľkou výhodou je, že podporuje trávenie, čím čistí črevá. Ako ju konzumovať? Samozrejme, život existuje aj mimo plnenej kapusty, pretože kapusta je najužitočnejšia, ak ju konzumujeme surovú v šalátoch, alebo vo forme kyslej kapusty, ktorá má probiotický účinok. Keď z nej pripravujete varené jedlo, tak ju len poduste, nerozvarte ju!

 

Nielen zaváranina: cvikla

Cvikla, ďalšia hviezda jesene a zimy, je mimoriadne všestranná zelenina. Škoda, že kvôli jej charakteristickej zemitej chuti, patrí medzi „siroty“ v zdravej strave. Je veľmi bohatá na vitamíny, minerálne látky a antioxidanty, má priaznivý vplyv na krvný obeh a krvný tlak. Vďaka obsahu vlákniny podporuje aj trávenie.

 

Pokiaľ ju ani vy neobľubujete kvôli jej charakteristickej, silnej chuti, potom ju môžete vyskúšať nastrúhanú do šalátu, kde jej chuť potlačia ostatné prísady. Druhé riešenie: pripravte si cviklovú šťavu! Je to veľmi jednoduché: nakrájajte 0,5 kg cvikly a 0,5 kg jabĺk, pokiaľ máte radi mrkvu, môžete pridať aj tú. Rozmixujte, potom pridajte citrónovú šťavu a podľa chuti stéviu, alebo iné sladidlo. Váš chutný a zdravý jesenný nápoj je hotový! ?

 

Pripravte si aj pokožku!

Na konci leta je dobré dobiť si nielen organizmus, ale aj pokožku. Skrášľovať sa treba, samozrejme, v prvom rade zvnútra, preto považujem za dôležité, aby ste svojmu organizmu dopriali dôležité vitamíny a minerálny látky, od ktorých budete mať nádherné, lesklé vlasy a nechty, zdravú pokožku!

 

Pomocou jesenného ovocia môžete pokožku vyživovať aj zvonka: Manna skrášľujúci olej z hroznových jadierok je výbornou voľbou, pretože skutočným pokladom je nielen dužina hrozna, ale aj olej lisovaný z jeho jadierok.

 

Z marhuľových kôstok sa tiež lisuje vynikajúci olej, dokonale vyživuje hlavne suchú pleť. Novinka Manny, Olej z marhuľových jadier je skutočne univerzálny: môžete ho použiť na celé telo, na tvár, končeky vlasov, alebo aj na starostlivosť o nechtové lôžko. Výborne sa osvedčí aj ako masážny olej.

 

Vyzbrojte si telo zvonka aj zvnútra pokladmi jesene! ?Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac