10 blahodarných účinkov grapefruitu
10 blahodarných účinkov grapefruitu

10 blahodarných účinkov grapefruituGrapefruit je jedným z najzvláštnejších ovocí, ktoré disponuje najväčším množstvom blahodarných účinkov. Na čo všetko je dobrý?

Tu je 10 bodový zoznam.

  1. Podporuje chudnutie

Pokiaľ je vaším cieľom chudnutie, najideálnejším ovocím je grapefruit. Šťava grapefruitu obsahuje také látky, ktoré znižujú hladinu inzulínu a podporujú organizmus v tom, aby cukor neuskladňoval, ale aby ho použil ako energiu.

  1. Hydratuje

Grapefruit, rovnako ako červený melón, obsahuje veľké množstvo vody, ktorá zasýti a vďaka obsahu vlákniny doslova premyje organizmus. Pokiaľ je pre vás ťažké deň čo deň vypiť veľké množstvo vody, potom vám toto ovocie pomôže pri hydratácii.

  1. Zlepšuje trávenie

Grapefruit obsahuje veľké množstvo pektínu, ktorý podporuje tvorbu zdravých črevných buniek a chráni sliznicu čriev. Šťavnatý grapefruit s obsahom vlákniny pomáha vyčistiť aj črevá.

  1. Znižuje množstvo voľných radikálov

V grapefruite nájdeme lykopén, karotenoidný pigment, ktorý je zodpovedný za červenkastú farbu ovocia. Okrem iného dokáže bojovať aj proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za vznik nádorov.

  1. Predchádza vzniku infekcií

Grapefruit obsahuje flavonoidy, ktoré pomáhajú zvíťaziť nad infekciami a chránia organizmus pred chorobami. Vďaka schopnosti posilňovať imunitný systém je výborným ovocím v období epidémií a v zimnej chrípkovej sezóne.

  1. Vitamínová bomba

Nie je zanedbateľný ani obsah vitamínov a minerálnych látok grapefruitu. Už len preto sa oplatí ho konzumovať: je bohatý na vitamín C, draslík a horčík, a tiež vitamíny B - komplex. V prípade minerálnych látok je výnimočný zasa obsah železa, vápnik, medi a fosforu.

  1. Zlepšuje zrak

V ružovom a červenom grapefruite sa nachádza významné množstvo betakaroténu, ktorý je zodpovedný za zdravé oči a zlepšenie zraku. Pokiaľ často pociťujete únavu očí, potom už aj denne jeden grapefruit môže veľmi pomôcť zachovať zdravie Vášho zraku.

  1. Znižuje hladinu cholesterolu

Grapefruit preukázateľne prispieva k zníženiu hladiny cholesterolu, čo je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí trpia srdcovo – cievnymi ochoreniami.

  1. Prospieva ďasnám

C vitamín nachádzajúci sa v grapefruite prispieva k zmierneniu problémov s ďasnami. Pokiaľ sa vám stáva, že vám pri umývaní zubov krvácajú ďasná, potom môže konzumácia tohto ovocia vplývať na tento problém priaznivo.

  1. Proti obličkovým kameňom

Šťava grapefruitu znižuje riziko vzniku vápenatých obličkových kameňov a to tým, že zvyšuje hodnotu pH moču. Pokiaľ ste už mali obličkové kamene, alebo konzumujete veľmi veľké množstvo vápnika, potom môže byť pre vás ideálnym práve grapefruit.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac