Zaručené tipy: takto sa v lete schlaďte!
zaručené tipy: takto sa v lete schlaďte!

Zaručené tipy: takto sa v lete schlaďte!Horúčavy sú tu a v tomto období túžime iba po tom, aby sme sa nejako schladili. Avšak existuje mnoho riešení aj mimo ľadových kociek: okrem svojho zdravia sa oplatí nasledovné ochladzujúce tipy vyskúšať aj v záujem vášho duševného zdravia!

Studená sprcha
V lete nie je ničím výnimočným, že sa pod sprchu postavíme denne aj viackrát. Snažme sa z týchto príjemných, uvoľňujúcich chvíľ urobiť rituál. Namiesto vlažnej vody aplikujme striedavú sprchu, chladnú a teplú vodu striedajme na celom tele každú pol minútu. Touto metódou „precvičujeme“ cievy. Vplyvom náhlej zmeny tepoty sa náš krvný obeh prirodzeným spôsobom osvieži, pokožka sa mierne začervená a bude oživená a pružná. Dajme pozor na to, aby sme sa ľadovo studenej vode vyhýbali ešte aj v tej najväčšej horúčave, pre naše horúce telo by to bolo šokom, neprospieva to ani bunkám, ani nášmu srdcu. Namiesto toho striedajme obyčajnú studenú a teplú vodu. Pokiaľ sa chcete skutočne osviežiť, potom vyskúšajte Manna sprchový gél s vôňou rozmarínu a mäty, úžasná vôňa mäty a jej svieži dotyk bude pre vaše telo také, ako letný koktejl! Keď ste milovníkom mydiel, potom odporúčam gáfrové Manna mydlo, v horúcom počasí je skutočným osviežením a aj vaša tvár bude vďaka nemu rozprávkovo krásna.

Teplý čaj
Možno sa prekvapíte, ale vo veľkých horúčavách nie je najideálnejším riešením pitie ľadovo studených nápojov. Namiesto ľadového čaju vyskúšajte teplý, avšak nie horúci čaj. Uvidíte, že osviežujúci účinok bude trvácnejší. Teplý nápoj po tom, ako sa dostane do žalúdka, zvýši teplotu tela, na čo sa ako reakcia telo začne potiť, čo sa vyparuje. Vypa
rovanie zase odoberá od organizmu teplo, vďaka čomu si budete môcť okamžite užívať chladivý pocit. Naproti tomu konzumáciou studených nápojov vyvoláte presne opačný efekt: po krátkej chvíli príjemného pocitu sa vplyvom chladu tenké cievy v blízkosti povrchu kože stiahnu – zúžia a vyparovanie sa zmierni, čím sa zvýši nepríjemnosť pociťovaná kvôli teplu.


Pikantné jedlá
Určite ste už všimli, že keď konzumujete štipľavé jedlá, tak sa zahrejete, takmer horí celé vaše telo. Podobne ako pitie teplých nápojov aj konzumácia štipľavých jedál bude na vás mať v strednodobom horizonte chladivý účinok, pretože podporujú potenie, a tým aj vyparovanie. Smelo konzumujte chili papričky, alebo wasabi, jedlá s obsahom červenej papriky, ale dajte pozor na to, aby ste po tom nešli na priame slnko a nešportovali, pretože štipľavé jedlá zaťažujú trávenie, preto sa radšej odporúča oddych v tieni.

Telový sprej
Telový sprej je taký zaručený tip, ktorý, keď máte pocit, že už teplo ďalej nezvládate, prinesie okamžitú úľavu. Princípom je tiež odparovanie vody z povrchu tela. Nemusíte urobiť nič iné, ako si vložiť svoju obľúbenú Manna kvetinovú vodu do chladničky, potom si z nej nastriekať na paže, nohy, či na tvár. Poskytujú úžasný osviežujúci pocit, hneď ako sa ľahký, prírodný sprej dotkne vašej pleti, potom sa pomaly odparuje. Manna prírodnými kvetinovými vodami môžete striekať takú jemnú paru, že si ju môžete nastriekať hoci aj na make-up, približne zo vzdialenosti 15 cm.

Bavlna
V horúčavách sa vyhýbajte hodvábnej, alebo saténovej posteľnej bielizni, ktoré napriek tomu, že na prvý dotyk poskytujú pokožke chladivý pocit, z dlhodobého hľadiska sú však náchylné na zaparenie sa. Najlepšie je, keď bavlnenú obliečku na vankúš naplníte pohánkou, alebo ryžou a ako vankúšik budete používať toto. Teplo vedie lepšie ako syntetická výplň, alebo výplň z peria, dobre sa vetrá a pomáha chladiť telo.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac