Všestranné ovsené vločky
všestranné ovsené vločky

Všestranné ovsené vločkyMáte radi ovsené vločky? Dávate si ich len do müsli?


Viete na čo všetko ich môžete použiť, okrem toho, že ich konzumujete? Budete prekvapení!


 1. Na pleť s akné
Ovsené vločky namočte na krátky čas do vody a následne ich naneste na tvár. Môžete pridať trochu medu a/alebo čajovníkový olej. Nechajte pôsobiť 15 minút a umyte. Ovsené vločky absorbujú prebytočnú mastnotu z tváre, odstránia nečistoty a odumreté časti buniek.

 1. Ovčie kiahne - zmierni svrbenie
Ovsené vločky sa osvedčili aj v prípade ochorení, pri ktorých svrbí pokožka: ovsené vločky pomeľte (alebo použite ovsenú múku) a nasypte do tkaniny, ktorá ľahko prepúšťa vodu (napr. plienka). Dajte ju na ku kohútiku do vane tak, aby cez ňu pretekala voda. Môžete si ňou aj priamo umývať pokožku.

 1. Na ošetrenie pleti
Urobte si z nich domáci peeling na tvár:

 1. Antistresový kúpeľ
 • Pohár mlieka
 • Dva poháre ovsených vločiek alebo ovsenej múky
 • Polievková lyžica medu

Prísady zmiešajte a ponorte sa do vane s príjemne teplou vodou. Takýto kúpeľ spraví dobre nielen Vašej pokožke - pre ešte väčší pôžitok pridajte k mlieku niekoľko kvapiek esenciálneho oleja.

 1. Na umytie vlasov
K receptu zo sódabikarbónou pridajte malé množstvo ovsenej múky: má výborný čistiaci účinok!

Vyrobte si domáci šampón na vlasy!

Pre tých, ktorí neradi používajú na umývanie vlasov mydlo a chcú nahradiť svoj šampón, je tu lacná, účinná, ekologická a individuálne prispôsobiteľná alternatíva!

Budete potrebovať iba sódabikarbónu, vodu, jablčný ocot alebo citrónovú šťavu. Ak chcete, môžete použiť aj rôzne esenciálne oleje a tak zároveň vyriešiť rôzne problémy s Vašimi vlasmi.

Recept je teda jednoduchý, môžete ho použiť dvoma spôsobmi, je len na Vás, ktorý Vám bude lepšie vyhovovať, nech sa páči - experimentujte!

Recept č. 1. :
Zmiešajte dve polievkové lyžice sódabikarbóny s vodou, pokiaľ nezískate krémovú konzistenciu. Toto množstvo postačí na stredne dlhé vlasy, v závislosti od dĺžky Vašich vlasov môžete meniť pomer prísad.

Takto pripravenú pastu dôkladne vmasírujte do vlasovej pokožky (bude sa jej to páčiť :)) po dobu 20-30 sekúnd a nechajte pôsobiť na vlasoch 1-2 minúty. Následne opláchnite.
Do fľaštičky nalejte jeden diel jablčného octu, alebo šťavu z citróna a pridajte 4 diely vody. Zmes dobre pretrepte. Môžete k nej pridať aj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja (aj z viacerých druhov), podľa toho aký efekt chcete dosiahnuť.


Touto zmesou si prepláchnite vlasy, nechajte pôsobiť pol minúty a opláchnite.

Recept č.2.:
V porovnaní s predchádzajúcim receptom je zmenou len toľko, že namiesto jablčného octu (má trochu silnejšiu vôňu) použite na opláchnutie ocot.

Vo fľaštičke zmiešajte 1 diel sódabikarbóny a 3 diely vody, dobre premiešajte. Túto zmes vmasírujte do vlasov, nechajte pôsobiť 1-2 minúty a následne opláchnite.

V inej fľaštičke zmiešajte 1 diel octu a 4 diely vody. Opláchnite si touto zmesou vlasy. Rovnako aj tu môžete použiť esenciálne oleje, ako v recepte č.1.

TIP: do zmesi na opláchnutie môžete pridať aj rôzne rastlinné zložky. V tomto prípade zmes pripravte skôr, nie bezprostredne pred umytím vlasov, aby sa z nej mohli uvoľniť aktívne zložky. Pred použitím zmes preceďte! Vyskúšajte aj škoricu (celú)!

 • na mastné vlasy: rebríček obyčajný, žihľavové listy, medovka, mätové listy, harmanček
 • na lupiny: papuľka väčšia, lopúch
 • na suché vlasy: pagaštan konský

TIP2: Mäta pieporná - bylinková voda na všetky typy vlasov:
Zmiešajte 1 diel jablčného octu s 2 dielmi vody a pridajte pol dielu sušenej mäty piepornej. Varte na miernom ohni 10 minút, následne sceďte. Po umytí vlasov natrite bylinkovú vodu do vlhkej vlasovej pokožky. Opláchnite, ale môžete ju aj kľudne nechať na vlasoch.

 1. Proti nepríjemným pachom
V chladničke eliminuje nepríjemné pachy a môžete ho použiť aj do smetného koša.

 1. Deťom na upršané poobedie - domáca plastelína
 • Pol šálky múky
 • Pol šálky vody
 • Šálka ovsených vločiek
 • Niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva

Ktoré z nich vyskúšate najskôr?Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac