Takto si vyrobte vegánsku sviečku podomácky!
takto si vyrobte vegánsku sviečku podomácky!

Takto si vyrobte vegánsku sviečku podomácky!Počas jesenných večerov, pokojných popoludniach, alebo ospalých ránach nie je nič lepšie, ako sa doma na pohovke zababušiť v spoločnosti chutného horúceho nápoja a svojich obľúbených Mánn. Atmosféra bude ešte intímnejšia, pokiaľ si pri tom zapálite doma vyrobenú vegánsku sviečku. Ukážem vám, ako si ju môžete vyrobiť!

Sviečka vždy zohrávala v každodennom živote jedinečnú úlohu: rozžiari priestor a v chladných mesiacoch, kedy sa skoro stmieva, vytvára príjemnú, relaxačnú, sviatočnú atmosféru. Zapálenie sviečky je vždy totožné s atmosférou domova, s intimitou a uvoľnenou, príjemnou atmosférou. Pri pohľade do plameňa sviečky zmiznú nervozita a napätie a dostaneme sa do akéhosi meditatívneho, zrelaxovaného stavu. Nie je zriedkavé ani to, že nás úžasné nápady napadnú práve v takomto stave, alebo sa z dávnej minulosti vynoria nejaké spomienky.

Už samotná domáca výroba sviečky je príjemným relaxom, ani nehovoriac o tom, že môžete kreativitu prejaviť naozaj naplno. Tento krát som pre vás priniesla „recept“ na vegánsku, voňavú, sójovú sviečku, pretože považujem za dôležité, aby sme prírodné riešenia rastlinného pôvodu používali nielen v kozmetike, ale aj pri zariaďovaní svojej domácnosti.

Veľkou výhodou sójového vosku je, že na rozdiel od parafínových sviečok horí čistejšie, horí pri nižšej teplote ako parafín, preto horí dlhšie, vďaka čomu si môžete plameň sviečky vychutnávať dlhšie.

Prísady:

Výroba:
Najprv si odvážme sójový vosk. Vezmime sklenenú, alebo keramickú misku, do ktorej budeme chcieť naliať sviečku a vymerajme dvakrát také množstvo vločiek sójového vosku, ako je objem misky. Potom už neostáva nič iné, ako vosk roztopiť. Podobne, ako pri roztápaní čokolády, aj vosk viete bezpečne roztopiť nad vodnou parou, čím sa vyhnete riziku toho, že sa spáli. V hrnci dajte zovrieť vodu, potom keď začne vrieť, kovovú misku položte na hrniec a vsypte do nej sójový vosk. Stačí pár minút a vosk sa úplne roztopí. Vtedy počkajte 5 minút, aby nebol veľmi horúci a pridajte esenciálny olej. Preto je potrebné počkať, aby sa esenciálny olej nespálil.

Medzitým pripravte sklenenú, alebo keramickú misku, do ktorej nalejete vosk. Môže to byť hrubý pohár na vodu, alebo stará zaváraninová fľaša z hrubého skla. Na dno fľaše starostlivo pripevnite drevený knôt, aby sa nepohol, môžete na to použiť aj obojstranné lepidlo. Keď ste hotoví, opatrne nalejte do fľaše vosk tak, aby vrchná jedna tretina knôtu ostala voľná. Vosk za pár hodín úplne stuhne a okúzľujúca, doma vyrobená, vegánska sviečka je hotová!

Takýto klasický, ručne vyrobený predmet, je dokonalý aj ako osobný darček. Fľašku sviečky môžete ľubovoľne ozdobiť, môžete na ňu niečo nakresliť, alebo napísať! Vždy však dajte pozor na to, aby ste zapálenú sviečku v izbe nikdy nenechávali bez dozoru, a tiež nepáľte sviečku v uzavretej miestnosti dlhšie ako pár hodín. Keď máte domáce zvieratko, potom pri pálení sviečky dbajte aj o jeho zdravie.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac