Rýchlo sa Vám mastia vlasy?

rýchlo sa vám mastia vlasy? Letné horúčavy, pot komplikujú život tým, čo majú mastnú pokožku a vlasy. Ak medzi nich patríte aj Vy, mohli ste si všimnúť, že Vaša pleť sa v letných mesiacoch začne skôr lesknúť, a môže sa Vám zdať, že si potrebujete vlasy častejšie umývať.

Toto všetko má na svedomí zvýšená tvorba mazu, na ktorú mnohí reagujú výberom silnejších chemických prípravkov, ako dovtedy, a vlasy si začnú umývať každý deň. Toto však iba zriedka vedie k vytúženému cieľu, chemické prípravky s obsahom alkoholu pre vysúšanie vlasov väčšinou ten problém iba zhoršujú.

Pokožka s nedostatkom vody, bez prirodzenej vrstvy mazu ostáva bez ochrany voči vonkajším vplyvom, stáva sa zraniteľnejšou a je viac vystavená infekciám. Príliš silné chemické prostriedky a pričasté umývanie vlasov, hlavne veľmi teplou vodou podporujú ešte silnejšiu tvorbu mazu a tvorbu lupín, čo je pravým opakom toho, čo ste chceli dosiahnuť.

Že čo sa s tým dá robiť, akými prirodzenými prostriedkami sa môžete pustiť do boja s lupinami a mastnými vlasmi?


Toto je niekoľko jednoduchých typov, ktoré proti nim môžete nasadiť:

  • Skúste si vlasy umývať menej často. Dve-tri umytia za týždeň by mali stačiť pre udržanie vlasov v zdravom a peknom stave. Kým dôjde k poklesu činnosti mazových žliaz, na druhý-tretí-štvrtý deň si vlasy zopnite, alebo zakryte farebnou šatkou, aby ste na čas zakryli mastné vlasové korienky.
  • Ani na umývanie tváre, ani na umývanie vlasov nepoužívajte príliš teplú vodu, v lete k tomu môže úplne stačiť aj vlažná voda.
  • Po umytí mydlom si skoro každý potrebuje vlasy opláchnuť octovou, citrónovou vodou, aby jeho vlasy boli pekne lesklé, čo bolo najviac potrebné v prípade mastnejších vlasov. Môžete to nahradiť aj opláchnutím rozmarínovou vodou (recept nájdete na konci tohto článku).
  • Pre ošetrovanie vlasovej pokožky so sklonom k masteniu, k tvorbe lupín je jednou z najlepších prírodných riešení rozmarín.

Tento výťažok z bylín spojený
s esenciálnym olejom je v lete obzvlášť príjemným, chladivým zážitkom.

Spôsob prípravy:
  1. dajte zovrieť za hrnček vody so 4 vetvičkami rozmarínu,
  2. pomaly, na miernom plameni varte asi pol hodiny,
  3. prelejte do nerozbitnej fľaštičky s pohodlným uzatváraním a nechajte vychladnúť,
  4. nakoniec pridajte 5-6 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja, fľašku zatvorte a pretrepte.
Používajte po umytí vlasov namiesto octovej alebo citrónovej vody.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac