Neodchádzajte s prázdnymi rukami, môžeme Vás obdarovať hodnotným darčekom? Podrobnosti>>

Príprava na inváziu komárov: 3+1 tipov proti krvilačným beštiám
príprava na inváziu komárov: 3+1 tipov proti krvilačným beštiám

Príprava na inváziu komárov: 3+1 tipov proti krvilačným beštiámSezóna komárov beží v plnom prúde, spolu s ňou aj húfy nepríjemných, bzučiacich krvilačných beštií, ktoré sú neustávajúcim nepríjemným sprievodným javom najkrajších chvíľ leta. Pozrime sa, prečo sú nebezpečné a akými domácimi praktikami sa môžeme proti nim brániť?

Otázka komárov je v lete večnou dilemou: máme sa radšej uzatvoriť medzi štyri steny bytu, aby nás neštípali, alebo si radšej vychutnajme príjemné počasie po večeroch nedbajúc na škaredé, svrbiace, červené fľaky? V posledných rokoch sa navyše uštipnutie komárom presunulo z kategórie „nepríjemné“ do kategórie „nebezpečné“. Nezvyčajne horúce letá totiž prilákali do Európy také menej známe druhy, akými je napríklad komár tigrovaný, inak nazývaný aj zebrovitý, ktorý rozširuje infekčné ochorenia. Na paniku však, našťastie, nie je žiadny dôvod, pretože ich populácia nateraz nie je natoľko stabilná, aby mohla spôsobiť vážnejší problém. Tento nebezpečný druh môžete spoznať podľa toho, že na rozdiel od obyčajného komára je čierny, ale jeho telo v rôznych bodoch zdobia svetlé pásiky.
Dobrou správou je, že proti invázii komárov existujú účinné praktiky, a, samozrejme, aj teraz som vám priniesla prírodné, zdravé riešenia, ktorými môžete nahradiť syntetické spreje alebo krémy.

Banánová šupka
Možno sa prekvapíte, ale keď ste z banána odstránili šupku, jej vnútornou stranou si jednoducho natrite pokožku tam, kde máte uštipnutie. Chemické zlúčeniny nachádzajúce sa v banánovej šupke pleť vyživujú a zmiernia svrbenie spôsobené uštipnutím. Ešte lepšie je, keď šupku banánu vložíte pred použitím na pol hodinu do chladničky, takto bude účinok ešte chladivejší. Dôležité je, aby šupka nevyschla, a aby v nej ostala vlhkosť.

Kurkumový zábal
Nasledovný recept odporúčam tým, ktorí sa neboja toho, že sa im od kurkumy prechodne trocha sfarbí pokožka. Pokiaľ je uštipnutie na takom mieste, že ho pod šatami nie je vidieť, potom smelo vyskúšajte nasledovnú praktiku, pretože je veľmi účinná:

1 čajovú lyžičku sóda bikarbóny zmiešajte s trochou vody (stačí pár kvapiek!) tak, aby ste získali pastu krémovej konzistencie, potom pridajte štipku kurkumy a 1 kvapku 100% čistého Manna čajovníkového esenciálneho oleja, a tiež 2 kvapky Manna arganového skrášľujúceho oleja. Ten posledný je potrebný preto, aby sa čajovníkový olej nestýkal s pokožkou v neriedenom stave. Zmes bojuje proti svrbeniu na viacerých úrovniach, sóda bikarbóna a kurkuma napríklad zmierňujú podráždenie.

Zábal z jablčného octu
Pokiaľ potrebujete veľmi rýchle riešenie, potom odporúčam, aby ste vyskúšali zábal z jablčného octu, ktorý rýchlo odstráni svrbenie spôsobené uštipnutím komárom. Len z neho nalejte na malý kúsok vaty, alebo bavlnenú vreckovku, potom si ním pretrite uštipnutie a jeho okolie. Nechajte voľne uschnúť a chvíľu nezmývajte.

Zničenie rojov komárov
Pokiaľ si všimnete, že sa komáre vo vašom byte doslova zhlukujú do rojov a nechápete prečo, potom je dobré skontrolovať si tie miesta okolo domu, kde by mohla ostať voda. Takéto stojaté vody hoci aj s minimálnym množstvom kvapaliny sú obľúbenými miestami komárov a už aj v takomto malom množstve vody sa dokážu rapídne rozmnožiť. Vonkajšia nádrž klimatizačného zariadenia, alebo hoci aj stojatá voda v jazierku skalky, môžu byť liahňou pre komáre.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac