Nový rok bez nových vrások okolo očí!
nový rok bez nových vrások okolo očí!

Nový rok bez nových vrások okolo očí!Chcete sa tento rok vyhnúť novým vráskam a vačkom okolo očí? Nie je to nemožné, ale k tomu nezaškodí, keď budete vedieť viac o tom, prečo je pokožka okolo očí taká citlivá.

Stav a vzhľad pokožky okolo očí vie o nás vypovedať veľa. Či chceme, či nie, prezrádza niečo o našom veku, o našej nálade, o našej strave, alebo aj o tom, či sme mali dostatok spánku a nakoľko sme unavení, preťažení.

(Myslíte si, že je to náhoda, že niekedy netúžime po ničom viac, ako po poriadne veľkých čiernych okuliaroch, ktoré nás patrične zamaskujú? I keď hovoríme o slnečných okuliaroch, zapamätajme si, že na prevenciu vzniku vrások sú dobré, pretože je dobré, keď v slnečných lúčoch nežmúrime.)

Pokožka okolo našich očí o nás rozpráva aj bez slov.

Dôvodom je, že okolo očí je pokožka tenšia a zraniteľnejšia, ako napríklad na ostatných častiach tváre.

Nájdeme v nej menej svalov a tukových tkanív, ale aj kolagénu, ktorý dodáva pružnosť, preto je „výrobnou chybou”, že je náchylnejšia na to, aby sa ešte viac stenčila. Aby ochabla, aby sa na nej vytvorili predčasné vrásky. Keď to všetko ešte zosilníme svojimi zlozvykmi, životným štýlom, môžeme si byť istí, že vďaka svojim očiam budeme vyzerať staršie.

  • Prijmite fakt, že vaše oči si vyžadujú intenzívnejšiu starostlivosť. Nebuďte skúpi na nič, o čom s istotou viete, že im to prospeje. Dôležitá je konzumácia dostatočného množstva tekutín, na čo nesmieme zabudnúť ani vtedy, keď si nevšimneme okamžitý výsledok. Veľa spánku, uspokojivý odpočinok, majú tiež kľúčový význam, kolískou opuchnutej tváre je nedostatok spánku.
  • Starajte sa aj o svoju dušu: zmierte sa s vačkami, kruhmi! Aspoň s ich časťou, pretože sú aj také, za ktoré nemôže ani váš vek, ani váš životný štýl. Možno, že to znie prekvapivo, ale oči s čiernymi kruhmi a vačkami sú aj otázkou stavby tela. Pokožku tenšiu ako je priemer sfarbuje na tmavšie krv, ktorá pod ňou prúdi. Pokiaľ vás to privádza do zúfalstva, alebo ste kvôli tomu smutní, ešte viac tým upozorníte na malú chybičku krásy. Pretože vačky často „ostanú v rodine”, bude lepšie, pokiaľ sa s nimi zmierite. To, či ste so svojimi vonkajšími danosťami spokojní, sa odzrkadlí na vašej tvári, vonkajší svet si potom bude všímať túto sebaistotu.
  • Zabudujte prírodné triky do svojej rutiny starostlivosti o krásu. Takí veční klasici, akými sú plátky uhorky poukladané pod oči, alebo filter z kamilkového čaju, poskytujú okamžité osvieženie. Tu som pre vás pozbierala niekoľko podobných, prírodných tipov proti vzniku vrások. Rozmaznávanie svojich očí môžete chápať aj ako niekoľkominútový relax, čo sa odzrkadlí ako výsledok aj v boji proti stresu.
  • Dopĺňajte stratenú vlhkosť premyslene. Schopnosť pokožky okolia očí viazať tekutiny sa z roka na rok zmenšuje, pripravte sa na to, že to bude takto aj tento rok. Kyselina hyalurónová je však taká prírodná látka nachádzajúca sa aj v pokožke, ktorá sa stala uznávanou práve kvôli svojej schopnosti viazať vodu. Niet divu, že sme sa na ňu spoľahli aj v Manne, úplne presne na hyaluronát sodný, ktorý je totožný s kyselinou hyalurónovou, je jej soľou. Pleťový krém s kyselinou hyalurónovou, vitamínom E a bambuckým maslom pomáha zachovať pevnosť pleti, preukázateľne zmierňuje vačky pod očami, má regeneračný účinok*.
*na základe subjektívnych odoziev účastníkov výskumu vykonaného nezávislým, medzinárodne uznávaným výskumným laboratóriom
  • V boji proti novým vráskam sa držte aj toho, že sa tento rok naučíte správne používať prípravok na ošetrovanie okolia očí. Krémovanie oblasti pod očami nestačí, pokojne ho rozotrite smerom ku spánkom, medzi obočie, ale aj na horné viečko, ale korienky mihalníc vynechajte.

Nech Váš pohľad žiari aj v novom roku!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac