Viem, že keď ma trápi bolesť, ťažko sa odoláva jednoduchému riešeniu a vybaviť vec 1 – 2 tabletkami proti bolesti, ale verte mi, prírodné riešenie bez vedľajších účinkov je omnoho lepšie a pre organizmus z dlhodobého hľadiska zdravšie.
Pozbierala som pre Vás tie domáce praktiky, pomocou ktorých môžete bolesť zmierniť aj bez syntetických kapsúl. O týchto osvedčených metódach ste už mohli počuť aj od svojich starých mám!
Bolesť ucha
Bolesť ucha je mimoriadne nepríjemná, ale zohrievanie môže priniesť úľavu takmer vo všetkých prípadoch. Zohrejte morskú alebo kuchynskú soľ, prípadne dve hrste višňových kôstok, a zabaľte ich do látky. Položte na ucho a držte na ňom minimálne dvadsať minút. Môžete použiť aj esenciálne oleje z liečivých rastlín, napríklad tak, že na zahriatu soľ nakvapkáte 10 kvapiek esenciálneho oleja a vložíte ju do čistej bavlnenej ponožky. Tento hrejivý zábal si položte na ucho a nechajte ho na ňom dovtedy, kým nevychladne. Môžete použiť zázvor, mätu a bazalku.
Bolesť hlavy
Bolesť hlavy môže mať mnoho príčin, ale existuje zopár praktík, ktoré pomôžu. Medzi časté príčiny patrí dehydratácia, preto podľa ľudových praktík môže príznaky zmierniť vypitie veľkého množstva tekutiny. Použite mätu a citrónovú trávu, ich listy trocha polámte, obarte, a keď odvar vychladne na teplotu, keď ho už budete vedieť piť, potom ho ochuťte citrónovou šťavou. Musíte vypiť aspoň štyri decilitre, čiže jednu veľkú šálku, aby sa bolesť hlavy zmiernila. Masírovaním čela a spánkov môžete tiež veľa urobiť pre zmiernenie bolesti.
Bolesť kĺbov
Bolesti kĺbov vedia každodenný život znepríjemniť. Na liečbu problému pite odvary z nasledovných liečivých rastlín denne minimálne trikrát: žihľava, zľatobyľ, brezové listy, vŕbová kôra, topoľové listy, praslička roľná, púpava. Úľavu môže priniesť aj to, ak budete postihnuté miesta ráno a večer natierať krémom z arniky, alebo kostihoja lekárskeho.
Bolesť hrdla
Pokiaľ bolesť hrdla, kašeľ a zachrípnutie spôsobuje prechladnutie, nádcha, alebo chrípka, potom je liečbou na zmiernenie príznakov nosenie teplého šálu. V teple sa cievy rozšíria, zlepší a prekrvenie sliznice. Vďaka tomu môže organizmus zničené bunky, hlien a hnis rýchlejšie odstrániť z „miesta činu“ , čiže z hrdla. Možno je to prekvapivé, ale aj „chladenie“, napríklad vo forme zmrzliny, môže byť tiež dobrým riešením.
Zápal očí
Na červené, svrbiace oči dávajte zábal z čierneho alebo zeleného čaju. Oba druhy čaju obsahujú veľké množstvo bio - flavonoidov, ktoré sú účinné proti vírusovým aj bakteriálnym infekciám, a tiež zmierňujú zápal. Namočte dva čajové filtre, položte si na oči a relaxujte 15-20 minút. Tanín, ktorý sa v čaji nachádza, zmierňuje opuch a odstráni infekciu. Účinné je aj to, ak použijete zlatý koreň: dve čajové lyžičky rastliny v práškovej forme pridajte do šálky vriacej vody, preceďte, potom dva vatové tampóniky namočte do zmesi a ošetrite si nimi oči. Ku zmesi môžete pridať aj kamilkový čaj a gáfor.
Mali by ste vedieť, že ak sa napriek použitiu vyššie uvedených praktík Váš stav nezlepší, potom v každom prípade vyhľadajte svojho lekára. Domácu liečbu môžete naďalej používať napríklad aj ako doplnkovú liečbu.
Pripomienky
Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!