Nádherné a ľahko skladateľné origami kvety
nádherné a ľahko skladateľné origami kvety

Nádherné a ľahko skladateľné origami kvetyNiekedy by som chcela, aby jedna chvíľa trvala večne. Keby som mohla uchovať jednu krásnu kvetinu v tom úchvatnom stave, ako ju vidím práve teraz. A niekedy by som chcela tvoriť. Niečo trvalé, niečo naozaj krásne. Náruživo rada tvorím Manny. A veru, niekedy rada skladám origami kvety.

Zázrak z Japonska

Origami pochádza z Japonska. Ide o techniku skladania papiera, ktorý má pôvodne tvar štvorca.

Slovo sa skladá z “ori”, čo znamená skladania, a zo slova “kami”, čo znamená papier. Podľa povery tajomstvo skladania papiera doniesol do Japonska jeden budhistický mních v 6. storočí. V tom čase bolo ešte dovolené papier aj strihať. Zo začiatku sa vtáky, pripravené touto technikou, používali ako dekorácia na svadbách.

Dnes už je táto technika rozšírená po celom svete. V mnohých krajinách sa ju učia už deti v predškolských zariadeniach, pretože je možné takto vyrobiť aj jednoduché tvary. Môžu však vznikať aj skutočné umelecké diela, ktoré sú výsledkom práce profesionálov.

Rýchle a krásne

Tento krásny kvet určite poteší toho, komu ho vyrobíte. Netreba sa báť, nie je to komplikované! Navyše, pokiaľ máte trpezlivosť a veľa farebného papiera, tak viete pripraviť hoci aj celú kyticu kvetov. Ba čo viac, môžete si vytvoriť aj ozdobu na dvere, pokiaľ kvety pripevníte na veniec z konárov.

Kvety prospievajú telu aj duši

Pokiaľ skutočné kvety milujete aj v inej forme, dokážu zázraky nielen na duši, ale aj s telom!

Aj jednou z najobľúbenejších zložiek Mánn sú kvety.

Pokiaľ som doteraz písala o origamy, pochádzajúcom z Japonska, tak ma ako prvá napadne Manna Kvetinová voda Jazmín. Jej nádherná vôňa akoby ma preniesla na Ďaleký východ. Môžete ňou prevoňať batožinu, kufre, svoje vlasy, alebo hoci aj ošatenie, alebo posteľné prádlo. Jej očarujúca vôňa je príťažlivo tajuplná, navyše je šetrná aj k pokožke.

Keď máte chuť ponoriť sa do zážitkov, ktoré poskytuje ruža, vyskúšajte Manna mydlo Ružová rozprávka! Táto Manna vás určite očarí svojou korenistou, sladkou vôňou! Navyše ponúka očarujúci penivý zážitok, kedy jeho ružovú vôňu dopĺňa zamatový kokosový olej, krémové bambucké maslo a hodvábny ricínový olej. Jeho mramorový vzhľad dodáva ružový íl, ktorý zafarbí jeho pôvodnú nevinnú bielu farbu.

Stará spomienka

Ako malé dievča ešte máme čas behať po lúke a zbierať kvety. Ale na to by sme nemali zabudnúť ani v dospelosti. Chyťte za ruku svoju malú dcéru, neterky, dcéry vašich priateľov a ukážte im, aké vzrušujúce je pozbierať najkrajšie kvety na lúke do veľkej kytice! Veľkým favoritom skutočných malých Kvetinových víl je Manna Nechtíkové mydlo. Táto Manna je dokonale prispôsobená potrebám tých najmenších. Vôňa nechtíka lekárskeho pripomenie pri večernom kúpaní zážitky z prechádzky po rozkvitnutých lúkach.

Staré časy mi rovnako pripomína aj Manna Harmančekové mydlo. Keď mi babička varila kamilkový čaj. Jej ruky voňali potom nádherne po kamilkách! Tieto drobné kvetinky sa skromne ukrývajú v tráve, pritom ich sila je obrovská. Do tejto Manny sa okrem kamiliek dostalo aj niekoľko kvapiek mandľového oleja, takže už pri kúpeli môžete mať pocit, že si pokožku natierate prípravkom na ošetrenie pokožky. Mydlo je vynikajúcou voľbou pre všetky typy pokožky. Verte mi, táto Manna vás prenesie do najkrajších chvíľ z detstva a vďaka dlhotrvajúcej vôni vás v týchto spomienka udrží po celé hodiny.


Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac