Citrón, zázrak tisícich tvárí!
citrón, zázrak tisícich tvárí!

Citrón, zázrak tisícich tvárí!Keď si spomeniete na citrón, nemusí vás hneď napadnúť jeho kyslá chuť. Toto ovocie podporuje zdravie organizmu vo veľmi rôznych oblastiach, treba len spoznať možnosti, ktoré v sebe ukrýva!

Keď citrón, tak vitamín C. Túto jeho charakteristiku nás naučili už na základnej škole, ale pravdou je, že toto ovocie „vie“ od tohto omnoho viac. Počnúc od prípravy jedál, cez kozmetiku až po domáce práce ho môžete použiť vo veľmi veľa prípadoch. Čo sa týka jeho pôvodu, pochádza z Indie, odkiaľ sa vydal na cestu za dobytím sveta. Je dôležité vedieť, že sa rozprávame o čerstvom citróne a o esenciálnom oleji, ktorý sa získava z citrónových jadierok, a nie o syntetických citrónových šťavách, ktoré sa predávajú v obchodoch. Ukážem Vám jeho rôznorodé možnosti použitia.

Doplnenie vitamínov

Mali by ste vedieť, že ľudský organizmus nie schopný vitamín C produkovať, ani uskladňovať, pritom k činnosti buniek je nevyhnutne dôležitý a jeho nedostatok vedie ku vzniku chorôb. Práve preto, ak je to možné, doprajte svojmu organizmus citrón v nejakej forme, a to aj viackrát týždenne.

Citrón, mimochodom, okrem vitamínu C obsahuje aj vitamíny A a vitamín B, ktorý je veľmi dôležitý z pohľadu zdravia nervovej sústavy a je nevyhnutný aj pre regeneráciu tkanív. Okrem vitamínov v ňom nájdeme aj obrovské množstvo minerálnych látok, medzi nimi draslík, vápnik, železo, fosfor a fruktózu.

Proti nutkaniu na vracanie

Ak Vás počas dlhších ciest autom alebo autobusom, prípadne v lietadle, trápi nutkanie na vracanie, vyskúšajte vypiť pol hodinu pred cestou citrónovú vodu. Uvidíte, že sa Vaše ťažkosti zmiernia a bude Vám od žalúdka lepšie. Má protiparazitárny účinok a zmierňuje nadúvanie, ale má aj močopudný účinok. Citrónová šťava dokonca zvyšuje tvorbu slín a zmierňuje pocit smädu, nakoľko odbúrava a odstraňuje anorganické soli.

Antibakteriálny

Má veľmi silný antibakteriálny účinok, pridaním do čaju Vám môže pomôcť aj pri liečbe ochorení dýchacích ciest. Antibakteriálny účinok môže pomôcť aj pri žalúdočných ťažkostiach. Odporúčam, aby ste ho pili po zriedení s trochou vody a bez cukru, pretože citrón väčšinu svojich účinných látok stratí, ak ho budete konzumovať s cukrom. Je to preto, lebo toto sladidlo je kolískou pre baktérie.

Alkalizuje

Znie to možno čudne, ale citrón nemá na organizmus prekysľujúci, ale práve naopak alkalizujúci účinok. Jeho konzumáciou preto môže urobiť veľa aj proti prekysleniu organizmu.


Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac