Buďte vďační a svet sa na vás usmeje
buďte vďační a svet sa na vás usmeje

Buďte vďační a svet sa na vás usmejeZamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo všetko v živote považujeme za samozrejmé, za čo by sme v skutočnosti mali pociťovať radosť a vďaku? Pokiaľ ste náchylní na to, aby ste pri najmenších nepríjemnostiach pociťovali hnev, potom je najvyšší čas, aby ste v záujme vlastného šťastia zmenili uhol pohľadu. Vďačnosť má liečivý účinok!

Väčšinou je, žiaľ, potrebná nejaká tragédia, aby sme si zrazu uvedomili: všetko, čo sme doteraz považovali za samozrejmé, o čom sme si mysleli, že na to „máme nárok“, je v skutočnosti darom od života, za čo máme byť vďační. Je zaujímavé, že vďaku si mnohí predstavujú ako vznešený, nehmatateľný pocit, ktorý je „treba“ cítiť vtedy, keď nám niekto urobí niečo veľmi dobré. Vďaka však v skutočnosti znamená omnoho viac: radostné sústredenie sa na všetko, čo nás obklopuje. V živote sú už teraz prítomné drobné veci, ktoré by nám mohli spôsobiť radosť, len nie je isté, či si ich všimneme. Tajomstvom je, že svoju pozornosť cielene upriamite na tie veci v živote, ktoré ste doteraz považovali za jednoznačné, samozrejmé, o ktorých ste si mysleli, že na ne máte prirodzený nárok, a začnete si ich vážiť.

Pokiaľ ste sa napríklad dnes zobudil tak, že vás nič nebolí, tak ste v lepšej situácii, ako niekoľko miliónov ľudí na Zemi. Keď viete vstať a dokážete sa o seba postarať, prípadne je vo vašom živote čo i len jeden taký človek, alebo domáce zvieratko, ku ktorému cítite nezištnú lásku, potom máte dôvod na to, aby ste boli vďační. Všímajte si, aké to vo vás vyvolá pocity. Budete cítiť pocit voľnosti, ľahkosti a radosti a pomaly sa dostanete k tomu, že vás drobné, každodenné ťažkosti a prechodné nepríjemnosti nevyvedú z rovnováhy.

Ale čo môžete urobiť, pokiaľ máte práve teraz veľmi ťažký život a nevidíte žiadne východisko, prípadne vás postihla nejaká tragédia? Mám pre vás dobrú správu: vďačnosť je jednou z tých foriem zvládania ťažkých situácií, ktorá od smútku okamžite presmeruje vaše myšlienky k životu a pozitívnym myšlienkam. Všimli ste si už, že keď čítate o vážnej tragédii, zrazu si začnete vážiť svoj vlastný osud? Nie je to náhoda, pretože vďačnosť vám pomôže, aby ste sa škodlivým vplyvom vyhli so zdravou dušou.

Pokiaľ je pre vás ťažké, aby ste si vážili drobné veci v živote, potom vám ukážem jednu veľmi dobrú metódu, pomocou ktorej vás takmer okamžite zaleje pocit vďačnosti. Nie to nič iné, ako čas strávený v prírode. Je takmer nemožné prejsť sa v nádhernom lese, parku, záhrade tak, aby našu dušu nezalial pokoj, radosť a vďačnosť. Ale poviem vám napríklad aj jednoduchší príklad: kvetina na vašom stole, v ktorej uvidíte krásu a nekonečnú radosť prírody. Stretnutie s prírodou je aj to, keď sa vaša pleť stretne s prírodnými kozmetickými prípravkami. Do každej jednej Manny sme vložili poklady prírody, čistým, prírodným spôsobom bez chemikálií, aby za to mohli byť vaša pleť a duša vďačné.

Vážte si, čo máte. A pokiaľ vás práve nič nenapadá, buďte vďační za to, že ste členom rodiny Manny a môžete čítať tento článok! Ďakujem, že ste s nami!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac