10 tipov pre krajšie vlasy
10 tipov pre krajšie vlasy

10 tipov pre krajšie vlasyKrásne vlasy sú snom každej z nás. Skôr však, ako by ste si mysleli, že bohatá záplava vlasov je 100% daná geneticky, prezradím vám, že pre nádherné pramienky môžete veľmi veľa urobiť sami. Ukážem vám 10 najlepších tipov!

Konzumujte olejnaté semienka!

Len málo ľudí vie, že olejnaté semienka, akými sú oriešky, orechy a pistácie, obsahujú obrovské množstvo vzácnych živín, nesýtené mastné kyseliny, ktoré vyživujú vlasy takmer ako elixír. Pokiaľ máte mastnú pleť, nepreháňajte to, ale hrsť semiačok bohatých na Omega3 je na olovrant dokonalou voľbou.

Ukončite umývanie vlasov studenou vodou!

Určite ste si už všimli, že keď sa dlhšiu dobu sprchujete horúcou vodou, potom bude vaša pleť suchá, lebo horúca voda zmyje oleje, ktoré sú prirodzenou ochrannou vrstvou pokožky. Tento istý účinok môžete cítiť aj vtedy, keď horúcou vodou umyjete vlasy. Vlasová pokožka vyschne a môže spôsobiť svrbenie. Odporúčam, aby ste na umývanie vlasov vždy používali vlažnú vodu, posledné opláchnutie robte studenou vodou. Studená voda pomáha uzatvoriť povrch vlasov, vďaka čomu bude Váš účes lesklejší, plnší života!

Starajte sa o končeky vlasov!

Najcitlivejšia a najnáchylnejšia na lámanie je posledná tretina vlasov, hlavne končeky vlasov. Pokiaľ môžete, týmto posledným 10-15 centimetrom pridajte trocha extra rozmaznávania a uvidíte, že vlasy budete mať po celej dĺžke pružnejšie a lesklejšie. Vyskúšajte kokosový olej od Manny, ktorý je pre vašu korunu krásy prírodným rozmaznávaním. Podobný účinok má aj Manna arganový olej, mnohí považujú tento olej za záruku nádherných vlasov a hneď, ako ho začnete používať vám ručím za to, že si každý všimne, že sú vaše vlasy čarokrásne.

Nepreháňajte to s česaním!

Mnohí robia tú chybu, že na mokro, či na sucho, denne aj niekoľkokrát prejdú po svojich vlasoch hustým hrebeňom. Týmto dosiahnu iba to, že stratia omnoho viac vlasov, ako je to prirodzené, čím urýchlia vypadávanie vlasov. Najlepšie je, pokiaľ si budete vlasy česať riedkou kefou vyrobenou z vhodných, prírodných materiálov, čo stačí ráno a večer. Česať mimochodom odporúčajú iba suché vlasy, lebo keď sú mokré, sú omnoho zraniteľnejšie. Preto pokiaľ sa ich snažíte rozčesať mokré, s veľkou pravdepodobnosťou ich budete trhať, čo im neprospieva.

Nechajte ich uschnúť voľné!

Viem, že pri dennom zhone je najjednoduchšie siahnuť po féne, ale verte mi, pre vaše vlasy je oveľa lepšie, pokiaľ ich necháte uschnúť na čerstvom vzduchu prirodzenou cestou. Pokiaľ si robíte účes a k tomu je používanie fénu nevyhnutné, potom vždy používajte najnižší, vlažný stupeň, aby ste si vlasy ochránili pred vysušením a lámaním, spôsobeným teplom.

Ošetrujte ich prírodnými zložkami!

Okrem výživy budú váš šampón a balzam tými, kto najviac ovplyvní kvalitu vašich vlasov. Vaša koruna krásy bude 100% prírodné zložky bez konzervačných látok a chemikálií milovať. Vyskúšajte sadu určenú pre typ vašich vlasov, alebo použite mydlo na vlasy od Manny, ktoré sme pre čarokrásne vlasy obohatili okrem iného aj o ricínový olej.

Vyhýbajte sa pevnému vrkoču

Vrkoče a drdoly vedia byť veľmi moderné, dokážu dokonale vyzdvihnúť črty tváre, avšak vôbec nie je jedno, ako silno si svoje vlasy zopnete. Pokiaľ to urobíte veľmi pevno, potom vlasové cibuľky doslova vytiahnete z ich miesta, čím sa uvoľnia a vlasy predčasne vypadajú.

Pite veľmi veľa tekutín

Pokiaľ si všimnete, že sú vaše vlasy suché, drsné a bez lesku, potom je možné, že pijete málo tekutín, alebo nevhodné tekutiny. Nezabudnite, že rovnako ako stav pokožky, aj stav vašich vlasov veľa napovie o aktuálnom stave vášho zdravia. Pokiaľ sa vám zdá, že vaša koruna krásy nie je v najlepšom stave, oplatí sa hydratovať čistou vodou, alebo bylinkovými čajmi. Káve a alkoholu sa vyhýbajte.

Stravujte sa vyvážene

Vaše vlasy potrebujú veľmi veľa živín na to, aby mohli zažiariť v plnej kráse. Strukoviny, bobuľovité ovocie a rastlinné živiny bohaté na vlákninu vyživujú celé vaše telo, takže aj vaše vlasy. Pokiaľ je to možné, vyhnite sa viacnásobne spracovaným jedlám, alebo jedlám z rýchleho občerstvenia, ktoré namiesto skutočných živín obsahujú iba prázdne kalórie.

Spite s rozpustenými vlasmi

Vlasy majú krehkú, jemnú štruktúru, preto doporučujem, že vždy keď je to možné, nechajte ich voľne rozpustené. Nezopínajte ich ani počas spánku a nezapletajte ich, takto môže chrániť vlasové cibuľky, navyše tým podporujete aj ich rast.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac