Neodchádzajte s prázdnymi rukami, môžeme Vás obdarovať hodnotným darčekom? Podrobnosti>>

10 najlepších čističov obličiek
10 najlepších čističov obličiek

10 najlepších čističov obličiekObličky sú veľmi citlivou oblasťou, preto je dobré dávať na ne pozor a o ich „dobrú kondíciu” sa starať prírodnými liečivými rastlinami. Ukážem vám najčastejšie problémy s obličkami , ale aj to, čím si ich môžete liečiť hoci aj doma!

Činnosť obličiek je pre organizmus mimoriadne dôležitá. Prečo? Medzi ich úlohy okrem iného patrí vylúčenie moču, regulácia hladiny vody v organizme, vylúčenie rôznych odpadových látok, normálna činnosť acido – bázickej rovnováhy. Okrem toho sú zodpovedné aj za produkciu niektorých dôležitých hormónov.

Keď v činnosti obličiek nastane nejaká porucha, potom budeme musieť čeliť rôznym problémom s obličkami a väčšina z nich vie byť, žiaľ, veľmi bolestivá. V úzadí bolestí obličiek sú najčastejšie zápal obličkovej panvy, obličkové kamene alebo cysty na obličkách.

Prečo obličky ochorejú?

Chronické ochorenie obličiek môže z vzniknúť z viacerých dôvodov, problémy s obličkami môže zapríčiniť cukrovka, vysoký krvný tlak, ale aj rôzne poškodenia ciev.

Netreba sa však zľaknúť, iba časť ochorení obličiek je zapríčinená geneticky, väčšine z nich sa dá účinne predchádzať, a keď je už problém na svete, aj liečiť. Pokiaľ máte mierne, alebo začínajúce ochorenie obličiek, potom v každom prípade pomôžu liečivé rastliny, ktorými môžete príznaky odstrániť.

Tu sú moje obľúbené rastliny na čistenie a posilnenie obličiek, ktoré sú proti príznakom ochorení obličiek skutočne výborné.

Toto sú prírodné, v ľudovom liečiteľstve vyskúšané riešenia, ale chcela by som zdôrazniť, že pokiaľ máte akékoľvek vážnejšie príznaky, alebo sa váš stav zhorší, potom určite vyhľadajte pomoc odborníka. S veľkou pravdepodobnosťou budete môcť v kúre s liečivými rastlinami pokračovať aj naďalej, lebo posilní váš organizmus, ale pred začatím farmakoterapie sa poraďte s lekárom.

Brusnice
Brusnice čistia močové cesty, podporujú vylučovanie moču a čistia obličky. Pokiaľ vás trápia mierne bolesti, alebo nachladnutie, budú vám dokonalým doplnkom.

Zeler
Zeler má tiež silný močopudný účinok. Podľa ľudového liečiteľstva je schopný aj toho, aby z obličiek vyhnal piesok. Najlepšie je hľuzu a stonky zeleru jesť v surovom stave, prípadne z nich pripravte zeleninový kokteil s jablkom a trochou škorice.

Žihľava
Čistí celý tráviaci trakt a orgány močovej sústavy, stimuluje obranyschopnosť organizmu. Pokiaľ už máte bolesti obličiek, čaj zo žihľavy by ste mali konzumovať v hojnom množstve, až do zmiernenia ťažkostí.

Praslička roľná
Hovoria jej aj ochranca obličiek. Nakoľko má močopudný účinok, najlepšie je, pokiaľ budete piť 1 -2 šálky čaju z prasličky v ranných hodinách. Popíjajte ho pravidelne po dobu 6 týždňov, potom si dajte 4 týždne pauzu.

Orechové listy
Čaj z orechových listov má čistiaci účinok a zmierňuje zápal, pomáha napraviť stav obličiek. Najlepšie je, pokiaľ budete denne piť 2 – 3 decilitre po dobu šiestich týždňov.

Brezové listy
Brezové listy sú skutočnými „drvičmi kameňov”. Čaj z listov, a tiež brezová voda, sú veľmi účinné, ak vás trápia obličkové kamene, alebo piesok. Pite denne 3 šálky.

Zázvor
Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku má zázvor mimoriadne dobrý vplyv na obličky a pečeň, čistí, dezinfikuje a všeobecne posilňuje imunitný systém.

Petržlen
Pokiaľ máte zápal obličiek spôsobený bakteriálnym zápalom, potom môže byť mimoriadne účinný petržlen, pretože pomáha problém odstrániť. Iba v období tehotenstva sa neodporúča jeho konzumácia v podobe liečivej rastliny vo veľkom množstve.

Zlatobyľ
Jeden z najlepších čajov na podporu vylučovania moču a čistenie močového mechúra a obličiek. V porovnaní s ostatnými rastlinami s podobným účinkom má omnoho silnejší účinok na čistenie obličiek, preto ho môžete obariť aj v kombinácii s inými liečivými rastlinami.

Kurkuma
Má silný protizápalový účinok, preto veľmi prospieva obličkám, priaznivo pôsobí najmä pri poškodení obličiek spôsobeným cukrovkou. Môžete ju konzumovať pridaním do jedál, alebo aj vo forme kapsúl.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac