3 bombastické tipy, aby ste neporušili novoročné predsavzatia!
3 bombastické tipy, aby ste neporušili novoročné predsavzatia!

3 bombastické tipy, aby ste neporušili novoročné predsavzatia!Nový rok, nové predsavzatia. Žiaľ, v priemere neuplynú ani dva mesiace, kým ich porušíme. Ale prečo? A čo môžeme urobiť pre to, aby to tento rok nedopadlo rovnako?

Novoročné predsavzatia sú vždy výnimočné. Jednak preto, lebo sa stali zvykom a môžete si niečo sľúbiť tak, že viete: pravdepodobne niekoľko miliónov ľudí po celom svete robí to isté spolu s vami. Na druhej strane preto, lebo na predsavzatia zo začiatku roka si budete pamätať ešte aj uprostred, alebo na konci roka, ak nie pre iné, potom preto, lebo ste ich porušili. V záujme toho, aby to takto nebolo, som pre vás pozbierala 3 tipy, pomocou ktorých sa môžete proti sklamaniu poistiť.

Tu sú 3 najlepšie metódy, aby ste v novom roku mohli konečne realizovať to, čo ste si predsavzali!

  1. Rozmýšľajte konkrétne!

Väčšina predsavzatí je už na začiatku roka odsúdených na zánik. Prečo? Pretože sú veľmi všeobecné a nehmatateľné. Čo sa nedá konkretizovať, to sa nedá ani dosiahnuť. Pokiaľ je napríklad vaším cieľom to, aby ste v roku 2019 schudli, potom si nesľubujte, že „Tento rok schudnem!”. Povedzte si to tak, aby sa to dalo dodržať, kontrolovať a definovať. Napr.: „Do mája budem mať o X kíl menej ”. Toto už znie omnoho reálnejšie, ale ešte lepšie je, pokiaľ budete ešte konkrétnejší: „Týždenne 4-krát budem chodiť do posilňovne, aby som mala v máji o X kíl menej.” Dôležité je, aby vytýčený cieľ nebol nereálny. Pokiaľ napríklad pravidelná fyzická aktivita nebola súčasťou vášho života, potom si nesľubujte, že budete každý deň cvičiť, pretože to neviete splniť. Radšej si vytýčte za cieľ to, že budete týždenne dvakrát športovať, a keď ste si už na to zvykli, môžete to začať robiť častejšie.

  1. Užívajte si to!

Ľudský mozog funguje logicky, snaží sa vyhnúť všetkému, čo posúdi ako nepríjemné, čím sa snaží ochrániť nás pred utrpením a stresom. Pokiaľ budete novoročné predsavzatie vnímať ako smutnú povinnosť, ktorú musíte pre dosiahnutie cieľa silou – mocou urobiť, potom je neúspech takmer zaručený. Je možné, že vďaka silnej vôli sa na istý čas dokážete nahovoriť napríklad na učenie cudzieho jazyka, pokiaľ vaším predsavzatím bolo práve to, ale ak to budete robiť s utrpením, len ťažko z toho urobíte pravidelnosť. Pokiaľ použijete „trik“, že túto činnosť zmeníte na príjemné trávenie času, potom sa tomu nebudete chcieť vyhnúť, ale budete očakávať, lebo vám to bude robiť radosť. Napríklad pri učení cudzieho jazyka odparujte Manna citrónový esenciálny olej, pretože svojou vôňou okolo vás vytvorí príjemné prostredie. Dobré je aj to, pokiaľ počas prestávok použijete Manna balzam na spánky s obsahom levandule, aby ste sa trocha uvoľnili.

  1. Nájdite si na to partnera!

Nech je vaším predsavzatím čokoľvek, pokiaľ máte vedľa seba niekoho, s kým sa môžete podeliť o svoje myšlienky, a kto vás posunie, pokiaľ ste sa niekde zasekli, vaša motivácia sa zviacnásobí. Môže to byť kamarát, ktorý si sľúbil to isté, alebo partner, či rodičia. Poproste ich, aby vás upozornili, pokiaľ vidia, že to chcete vzdať, a aby vás posmelili, ak vám to ide ťažšie. Uvidíte, že niekedy stačí aj milé slovo, alebo pocit, že vás niekto podporuje, a hneď znova dostanete krídla! Nezabudnite, že každý deň, kedy prekonávate svoje obavy a pochybnosti, kedy konáte, ste víťazom!

V mene celého tímu Manny vám prajem šťastný Nový rok plný splnených predsavzatí!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac