O čom kozmetický priemysel zaryto mlčí...

Ak by ste boli túto informáciu čítali pred mesiacom, mohli ste do svojho organizmu dostať hoci aj o pol kilogramu menej chemikálií...

Máte vôbec predstavu koľko škodlivých látok sa dostane do kontaktu s Vašou kožou - každé ráno od zobudenia do odchodu z domu?

 • 6:50

  V izbe sa ozve hlasný budík. Katka ospalo vstáva a prejde do kúpeľne. Na zubnú kefku vytlačí dávku zubnej pasty s fluoridom sodným a vyčistí si zuby. Tvár si umyje pleťovou vodou, ktorá obsahuje nátriumlaurylsulfát a vojde do sprchy.

 • 6:57

  Vlasy si umyje so super šampónom dva v jednom s vôňou cukrovej vaty, ktorá obsahuje dietanolamín; a na telo použije sprchový gél s obsahom propylénglykolu. Po opláchnutí si poutiera telo uterákom, ktorý je nasiaknutý syntetickými látkami, pričom si do mokrej pokožky vmasíruje všetky chemikálie, ktoré sa jej dostali do styku s telom.

 • 7:07

  Katka si uvarí kávu a pridá do nej umelé sladidlo. Kým káva vychladne, oblečie sa.

 • 7:13

  Katka je už oblečená a pred zrkadlom si začne nanášať make-up na tvár: natrie na seba dávku polyetylénglykolu v podobe make-upu, na vlasy si nastrieka trošku dimethyconu a potom sa naparfémuje syntetickou voňavkou.

 • 7:30

  Katka vypije už dávno vychladnutú kávu a šálku hodí do umývadla, a aby bolo čisto, kuchynskú linku poutiera s antibakteriálnou utierkou.

 • 7:36

  Katka odchádza, zavrie za sebou dvere. Od kedy vstala, jej pokožka sa dostala do kontaktu s obrovským množstvom chemikálií – a to sme ani nepísali o všetkých. Akému množstvu chemikálií je Vaša pokožka vystavená?

Aj Vy dostávate nevedomky do seba  jedy namiesto toho, aby ste svoju kožu ošetrovali?

Už dávno vieme, že sme tým, čo jeme. Toto porekadlo platí aj pre našu kožu: sme (aj) tým, čo si nanesieme na pokožku. Ľudská koža je našim najväčším orgánom resp. prvým „ochranným pásmom“ organizmu.

Najvýznamnejšou funkciou kože je ochrana organizmu voči vonkajším vplyvom. Ochranu zabezpečuje proti vysúšaniu, vonkajším teplotám, infekciám a škodlivým látkam. Avšak k tomu, aby koža dokázala túto funkciu náležite spĺňať je potrebné, aby ste si ju chránili.

Aj napriek tomu, že ochrana životného prostredia či záujem o prírodné produkty sú v tomto uponáhľanom svete čoraz populárnejšie, ešte stále podceňujeme napríklad aj to, čím sa umývame. Podstatné je, aby sme boli čistí a voňaví čo najrýchlejšie. Je to naozaj také dôležité?

Podstatné je, aby sme boli čistí a voňaví čo najrýchlejšie. Je to naozaj také dôležité?

Ak používame produkty, ktoré sme si zakúpili vo veľkých obchodných reťazcov, môžeme si byť istí, že obsahujú viacero zložiek, ktoré poškodzujú kožu a tým aj naše zdravie.

Ešte aj v "prírodných produktoch" sa nachádza aspoň jedna syntetická zložka.

Viem, že aj pre Vás je dôležité zdravie, preto pred produktmi kozmetického priemyslu uprednostňujete moderné prírodné produkty. Ako zistíme či sa jedná o kozmetické prípravky vyrobených zo 100%-ne prírodných zložiek? Existuje iba jediný účinný spôsob: musíme si podrobne preštudovať zoznam zložiek, ktoré produkt obsahuje.

Ale ako sa dozviem čo je škodlivé pre moju kožu?

Čo najskôr by som Vám chcela zaslať sériu článkov „13+1 najnebezpečnejších syntetických zložiek kozmetických prípravkov každodenného použitia“, stačí, ak mi napíšete Vaše meno a e-mailovú adresu.

Po prečítaní tejto série článkov Vás už nebude možné oklamať krásnym obalom alebo exkluzívnou vôňou prípravku.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa bez chemikálií. Andrea Vargová
Vaša Mydlová víla

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac