Všetko čo treba vedieť o intímnej hygiene
všetko čo treba vedieť o intímnej hygiene

Všetko čo treba vedieť o intímnej hygieneIntímna hygiena by mala byť súčasťou každodenného umývania. Avšak nie je jedno ako sa vykonáva a čo používame, pretože sa môže stať, že si viac uškodíme, pokiaľ používame nesprávne produkty na očistu.

Udržanie rovnováhy

Ženský organizmus urobí všetko, aby ochránil intímne miesta pred infekciami. Flóra lactobacillus je množstvo baktérií kyseliny mliečnej, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane, preto je veľmi dôležité, aby sme ich chránili počas očisty. Toto kyslé prostredie je totiž veľmi účinné proti rôznym baktériám, vírusom a plesňovým infekciám. Táto rovnováha sa však môže veľmi ľahko narušiť.

Čo môže spôsobiť problém

V žiadnom prípade by sa nemali používať zásadité prípravky v intímnych oblastiach, pretože narušujú prirodzený kyslý účinok, narušujúc tak silu prirodzenej ochrany.

PH tradičných mydiel a sprchových gélov je určené na udržanie pH 5,5 zdravej pokožky. Naproti tomu pH intímnych oblastí sa pohybuje medzi 3,8 a 4,3. Preto nevhodné prípravky na očistu môžu posunúť kyslý účinok zásaditým smerom.

Nemalo by sa však zabúdať na dôkladné umývanie intímnych miest správnymi prostriedkami, pretože pokiaľ tieto oblasti nebudú pravidelne udržiavané v čistote, prirodzená rovnováha bude narušená. V dôsledku toho sa znižuje prirodzená schopnosť ochrany, ktorá umožní premnoženie rôznych patogénov. To zase bohužiaľ môže viesť k vzniku infekcií a zápalov.

V bežných, klasických prípravkoch na očistu môžeme nájsť vonné látky a chemikálie, ktoré môžu mať škodlivé účinky na pokožku a na intímne partie, ktoré si vyžadujú omnoho šetrnejšiu starostlivosť.

Pokiaľ by aj bola prítomná infekcia, je dôležité, aby sme používali správne produkty na očistu v týchto oblastiach.

Avšak aj prehnanou intímnou hygienou môžeme viac škodiť, ako prospieť, pretože sa môže sliznica vysušiť, ktorá je tak viac náchylná na zápaly a bezbranná voči prípadným infekciám.

Na čo si dať pozor?

Je potrebné nájsť šetrné, a predsa účinné riešenie. Môžeme si vyberať medzi veľkým množstvom špeciálnych produktov, určených na intímnu hygienu. Avšak aj tí, ktorí hľadajú prírodné riešenie, si majú z čoho vyberať.

To, čím môžeme ešte dohliadať na to, aby sme nenarušili prirodzenú ochranu, je nasledovné:

  • nenosme spodné prádlo zo syntetickej látky, ktoré je nepriedušné,
  • vyhýbajme sa parfumovanému toaletnému papieru a vlhkým utierkam,
  • používajme prírodné pracie prostriedky a aviváž,
  • počas menštruácie je potrebné intímne vložky a tampóny meniť často,
  • nepoužívajme hubku, alebo rukavicu pri umývaní, pretože tieto môžu byť kolískou baktérií a plesní, , okrem toho môžu spôsobiť mikrorany, cez ktoré sa dostanú dovnútra infekcie,
  • po plávaní, alebo vyčerpávajúcom tréningu si čo najskôr prezlečme suché, čisté spodné prádlo.

Dodržaním týchto základných pravidiel môžeme ľahko znížiť riziko ochorení. Avšak v prípade, že spozorujeme akékoľvek nezvyčajné príznaky, alebo ťažkosti, vyhľadajme čo najskôr svojho gynekológa!


Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac