Trpíte vyrážkami, akné?

trpíte vyrážkami, akné? Čistá, zdravá pokožka nezávisí len od vhodných kozmetických prípravkov či genetiky. Veľa závisí aj od toho, čo a ako jete.

Hoci individuálna citlivosť môže byť veľmi rozdielna, oplatí sa Vám preveriť, ako reaguje Váš organizmus, ak na niekoľko týždňov vylúčite zo svojho jedálneho lístka nasledovné. Ak sa do toho pustíte, odporúčam Vám, aby ste vynechali na dva-tri týždne len jednu skupinu potravín. Po takomto čase už budete môcť vidieť zmeny.
Namiesto náhlenia sa, striedania období s narýchlo zhltnutými pár kúskami jedla s veľkým hodovaním, si skúste nájsť príležitosť na pravidelné a kľudné stravovanie. To Vám napomôže k lepšiemu tráveniu a výberu zdravších jedál, a aj k odhadnutiu správnych množstiev pre organizmus.

Ale pozrime sa, ktoré jedlá môžu spôsobovať Vaše problémy s pokožkou:
  1. Kravské mlieko
Konzumáciu kravského mlieka už dali do súvisu s rozličnými kožnými problémami. Aj pre osoby trpiace ekzémom môže byť známe upozornenie: kravské mlieko veru môže u na to citlivých ľudí vyvolať nepríjemné príznaky. Ak aj Vy trpíte vyrážkami, akné, je možné, že Vaše problémy spôsobuje, alebo zhoršuje konzumácia mlieka, mliečnych výrobkov, alebo mliečny cukor, teda produkty obsahujúce laktózu.

Dnes je už k dispozícii množstvo druhov mlieka vyrobených z obilia, kokosu a zŕn, obohatené o vitamíny, ktoré klasické mlieko obsahuje, čím môžete mlieko zo svojho jedálneho lístka úplne vyradiť. Vyhýbanie sa mliečnym výrobkom a jedlám s obsahom laktózy je ťažšia úloha, ale ak Vám kožné problémy spôsobujú starosti, za skúšku to určite stojí.
  1. Cukor
Hádam najdôležitejším objavom posledných rokov bol fakt, že nekontrolovateľná konzumácia cukru je nezdravšia než prijímanie tukov, ktoré boli dovtedy vyhlasované za hlavného nepriateľa. Je možné, že môže byť zodpovedná za rôzne zápalové procesy aj vo Vašom organizme, ktorých najvýraznejším indikátorom sú kožné symptómy. Ak konzumujte menej cukru, sladkých jedál a ovocných štiav, môže sa stať, že si vydýchne nielen Vaša pokožka, ale celý organizmus.
  1. Rafinované, spracované, konzervované potraviny hemžiace sa farbivami, pridaným cukrom a prídavnými látkami
Pravidelné prijímanie takýchto potravín vo veľkých množstvách môže byť tiež príčinou mnohých problémov. Vylúčenie pečiva, cestovín, keksov, zákuskov pripravených z hladkej múky, polotovarov, údenín a sladkostí z jedálneho lístka nie je ľahkou úlohou, ale pravdepodobne práve takto v lete najmenej náročnou.

Aj toto sa Vám oplatí preskúmať, je možné, že Vám Vaše kožné problémy spôsobuje citlivosť na niektorý z produktov, alebo ich nadmerná konzumácia.
Vyberte si namiesto nich čerstvú zeleninu, ovocie bohaté na antioxidanty, potraviny pripravené na spoľahlivých miestach bez prídavných látok, a dohliadnite na to, aby ste prijali každý deň dostatočné množstvo tekutín a uvidíte, že sa Vám pokožka za takúto pozornosť odvďačí!

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac