Takto chránia stromy Vaše zdravie

takto chránia stromy vaše zdravie Aj väčšina malých detí už vie, prečo potrebujeme stromy, obrovské nedotknuté lesy k tomu, aby zostalo ovzdušie Zeme bohaté na kyslík a vhodné pre život.

Aj preto nepoužívame pri výrobe Manna produktov palmový olej, lebo k tomu, aby vyrobili túto lacnú surovinu pre kozmetický a potravinársky priemysel, rok čo rok vyrubujú dažďové pralesy na obrovských územiach juhovýchodnej Ázie. Touto cestou prakticky navždy zničia miestnu prirodzenú faunu a flóru, a donútia k opusteniu svojho prirodzeného teritória a zdecimujú populáciu orangutanov.

Pred sto rokmi bolo ešte evidovaných 230 000 jedincov, dnes žije podľa údajov World Wide Fund v Borneu a na ostrove Sumatra sotva 7 300 orangutanov. A dôvodom tohto stavu nie je nič iné, než výsadba plantáží palmy olejnej. Od roku 1990 zničili tradičnú flóru a faunu v Indonézii na 31 tisícoch hektároch, teda temer na území veľkosti Nemecka.

Aj Vy máte veľa dobrých dôvodov na to, aby ste chránili stromy, sadili stromy, žili medzi stromami. Zosumarizovala som spomedzi nich pre Vás tie najdôležitejšie:

  • Stromom vo veľkomestách je venovaná menšia pozornosť ako ochrane dažďových pralesov. Je dobré vedieť: stromy žijúce v betónovej džungli zachránia podľa Svetovej zdravotnej organizácie ročne život 7 miliónom ľudí vo svete tým, že čistia prašný, zadymený, mestský vzduch.

  • Mnohoročné lekárske skúsenosti potvrdzujú, že už len pohľad na stromy napomáha k vyzdraveniu pacientov ležiacich v nemocnici. Rýchlejšie sa zotavujú tí chorí, ktorých umiestnia do izieb s výhľadom na aleju stromov, park.

  • Prechádzka, či pravidelný beh v parku, lese má tiež významný zdravotný účinok. Organizmu nepomáha len pohyb na čerstvom vzduchu bohatom na kyslík, ale blízkosť stromov uzdravuje aj dušu. Podľa výskumov, prítomnosť stromov mimoriadne napomáha pacientom trpiacim na depresiu, úzkosť, ktorí majú problémy s pozornosťou a koncentráciou, starším osobám.

  • Dokonca, podľa mnohých, objímanie stromov môže mať liečivý, upokojujúci, či hoci aj energizujúci účinok, napomáha duševnej rovnováhe. Ak pri prechádzke lesom natrafíte na ľudí so zatvorenými očami, čelom a tvárou pritisnutých k stromu, nebuďte prekvapení. :)


Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac