Chuť leta vo fľaši – domáci marhuľový lekvár bez cukru
chuť leta vo fľaši – domáci marhuľový lekvár bez cukru

Chuť leta vo fľaši – domáci marhuľový lekvár bez cukruAkú má podľa vás leto chuť? Pre mňa vystihuje chuť leta sladká, šťavnatá marhuľa.

 

Každý rok sa snažím uchovať slnkom dozreté lahôdky vo fľaškách, aby mi ich šťavnatá chuť pripomenula veselé, šťastné letné dni aj v nepriateľských, studených mesiacoch. Prijmite odo mňa môj obľúbený recept na marhuľový lekvár, ktorý robím, samozrejme, bez cukru, pretože som sa rozhodla žiť zdravý životný štýl. Namiesto brezového cukru môžete použiť aj iné sladidlo, to, ktoré sa vám osvedčilo.

 

Prísady:

  • 1 kg marhúľ
  • 20 dkg brezového cukru
  • 5 g pektínu
  • 1 čajová lyžička kyseliny citrónovej

 

Vložte marhule na 1-2 minúty do horúcej vody, potom ich vyberte a pod tečúcou studenou vodou z nich stiahnite šupku. Vyberte kôstku a vložte ich do hrnca, zalejte vodou. Varte ich na miernom ohni, kým dobre nezmäknú. Keď chcete úplne homogénny lekvár, potom ich rozmixujte tyčovým mixérom. Následne pridajte sladidlo, pektín a kyselinu citrónovú a nechajte povariť ešte 10-15 minút.

 

Keď je to hotové, lekvár naplňte do sterilizovaných zaváraninových fliaš, vrchnáky dobre zatiahnite, potom ich na pár minút postavte na hlavu. Nakoniec prichádza na radu suchý dunst: dobre ich zabaľte do deky.

 

Chuť lekváru sa výborne hodí ku kakaovým zákuskom, ale môžete ním plniť aj palacinky, alebo ho natrieť na svoj ranný chlebík, aby mohol deň začať sladko a energicky. ?

 

Má ich rada aj vaša pokožka!


Olej z marhuľových jadierok je s obľubou používaný aj v kozmetickom priemysle, pretože naša pokožka je za ňu veľmi vďačná. Keď si ju ňou chcete rozmaznávať, nemusíte chodiť ďaleko, aj medzi Mannami nájdete také, v ktorých sme použili toto úžasné ovocie.

 

Pokiaľ hľadáte univerzálny prípravok pre starostlivosť o pokožku, ktorý môžete použiť od hlavy až po päty aj v prípade suchej, citlivej pokožky, vynikajúcou voľbou je Manna Marhuľové maslo. V tejto ošetrujúcej Manne spojili sily bambucké maslo a olej z marhuľových jadierok, aby mohli rozmaznávať vašu pokožku. Toto maslo milujeme pre jeho jemný ošetrujúci účinok, nakoľko je neparfumované.

 

Z marhuľových jadierok sa nelisuje len olej, ale po zomletí majú aj úžasný peelingový účinok, ktorý môžete vyskúšať v Peelingovom mydle s mletými marhuľovými jadierkami. Okrem ošetrujúcich olejov a meliva z marhuľových jadierok sme do neho vložili aj esenciálne oleje, vďaka čomu vás jeho citrusovo – korenistá vôňa určite osvieži.

 

Na olej z marhuľových jadierok sme nemohli zabudnúť ani pri stvorení jedného z najväčších favoritov Manny, Luxusného elixíru na pleť. Tento elixír rozmaznáva vašu pleť viacerými vzácnymi rastlinnými olejmi a inými zložkami, aj klinické testy potvrdzujú, že pleť spevňuje a je výbornou zbraňou aj proti vráskam.

 

Vychutnávajte si skvelú arómu marhúľ a jemné rozmaznávanie marhúľ počas celého roka! ?Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený!Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac