6 dôvodov, prečo sa oplatí rozmaznávať pokožku vínom
Hrozno a jeho blahodarné účinky
Červené odrody hrozna obsahujú zmes veľmi hodnotných účinných látok: polyfenoly (resveratrol a jeho deriváty), flavonoidy (kvercetín a katechín), ale aj množstvo trieslovín. Väčšina polyfenolov obsiahnutých v hrozne pomáha pri zmierňovaní zápalov, zvyšuje obranyschopnosť organizmu a vďaka antioxidantom zohráva významnú rolu pre prevencii rakoviny. Aj listy viniča obsahujú cenné látky, ako napríklad organické kyseliny a vitamín C-.
Zložky obsiahnuté v červenom hrozne priaznivo ovplyvňujú krvný obeh, odborníci preto tento druh odporúčajú pri liečení chorôb vlásočníc a žíl.
Hrozno ukrýva aj ďalšiu významnú látku – kvercetín. Ide o flavonoid známy svojou antioxidačnou schopnosťo u a schopnosťou zmierňovať zápaly. Dôležitú úlohu zohráva i v prevencii nádorových ochorení, negatívne pôsobí na hladinu cholesterolu a znižuje krvný tlak.
Keďže ochraňuje steny ciev a čistí ich od nánosov, chráni tak pred rizikom infarktu, zúžením ciev a krvácaním do mozgu. Posilňuje kolagén v pokožke, čím jej dodáva pevnosť a pružnosť a je aj význačným pomocníkom v boji proti celulitíde.
Malý poklad – hroznové jadierka!
Keby sme sa rozhodli preskúmať obsah dôležitých látok rastlinách, bezpečne by sme ich najväčšie množstvo zaznamenali práve v jadierkach hrozna. Ide predovšetkým o protilátky v boji so škodlivými voľnými radikálmi. Hroznové jadierka teda netreba vypľúvať, ale s vedomím, že niečo pozitívne robíme pre seba, ich pokojne požuť. Voľné radikály sú pre náš organizmus jedom, keďže spôsobujú reťazové reakcie poškodzujúce bunky a tkanivá.
Aké sú ďalšie účinky hroznových jadierok?
ochraňujú mozog pred poškodením
posilňujú cievne steny
Použiteľnosť:
rozšírenie ciev a žíl
alergie
choroby kĺbov
Víno, ktoré určite pomôže!
Je všeobecne známe, že striedma konzumácia vína nám neškodí. Naopak, veľmi pozitívne vplýva na náš organizmus. Víno obsahuje veľa antioxidantov, čím kladne pôsobí na všetky procesy prebiehajúce v našom tele. Nás však tentokrát zaujímajú predovšetkým účinky vína na našu pokožku. V starostlivosti o krásu nezohráva dôležitú úlohu obsah alkoholu vo víne, ale najmä jadierka a šupky hrozna a ich účinky.
Pomáhajú pri odstraňovaní odumretých buniek pokožky
Obnovujú krvný obeh
Pozitívne vplývajú na známky starnutia
Hydratujú, vyhladzujú a omladzujú pokožku
Vitamíny A-, B1-, B2-, P- a vitamín C- regenerujú bunky a posilňujú ich imunitu
Ovocné kyseliny pomáhajú osviežiť pleť a zmierňovať tmavé škvrny
Na dôvažok ich môžeme využiť nielen pri aplikácii na pokožku tváre, ale aj na pokožku tela, prsia, dekolt.
Tip: Prilejte do kúpeľa trochu vína, primiešajte mandľový olej a dosypte morskú soľ. Kúpeľ má vynikajúci účinok na pokožku tela, ba pomáha aj pri celulitíde.
Recept č. 1
Medovo-vínová maska: Ak sa pri zbere hrozna dostanete k biomuštu, dokážete si z neho pripraviť skvelú masku na tvár. Zmiešajte 2-3 polievkové lyžice medu s takým množstvom muštu, aby hmota netiekla. Zmes opatrne aplikujte na tvár, môžete ju aj vmasírovať. Maska obnovuje bunky pokožky a je výnimočná aj v boji proti vráskam.
Recept č. 2
Osviežujúca maska na tvár
Použite nasledovné ingrediencie:
6 bobúľ hrozna roztlačených vidličkou
2 čajové lyžičky bio jogurtu
½ čajovej lyžičky čerstvej citrónovej šťavy
1 dl olivový olej
½ čajovej lyžičky medu
Aplikujte zmes na tvár až po jej dôkladnom vyčistení (napr. pomocou extra panenského olivového oleja prípadne za pomoci mydla). Vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť po dobu 10 minút. Potom opláchnite vodou. Uvidíte, ako Vám osvieži nudné a unavené rána!
Recept č. 3
Výživný vlasový zábal
Zmixujte nasledovné suroviny:
Polovicu zrelého banánu
Polovicu avokáda
Štvrťku žltého melóna
6 bobúľ hrozna
1 polievkovú lyžicu olivového oleja
1 polievkovú lyžicu bio jogurtu
Hmotu vmasírujte do vlasov a vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 10-15 minút, potom vlasy štandardne zmyte. Po jej aplikácii budete mať krásne a zdravé vlasy.
Ak ste už vyskúšali všetky naše recepty, budeme radi, ak sa podelíte o svoje skúsenosti. Sme totiž zvedaví na Váš názor!
Nedokážete s istotou určiť, ktoré prípravky sú vhodné pre Váš typ pokožky?
Pozrite sa sem!
Páčil sa Vám článok? Podeľte sa oň aj so svojimi blízkymi.
Pripomienky
Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť