Najlepšie tipy pre dehydrovanú, suchú pokožku

najlepšie tipy pre dehydrovanú, suchú pokožku

Najsuchšia je pokožka od novembra do marca


My ľudia, spoločne so živými tvormi vo svojom okolí, žijeme v neustálej interakcii, vylučujeme teplo, vlhkosť a náš organizmus nemá žiadnu fyzickú kontrolu nad týmito procesmi. Číslo, ktoré ukazuje množstvo stratenej vlhkosti našej pokožky, demonštruje aj to, že niektoré ničivé faktory, ako je používanie chemickej kozmetiky, depilovanie, vonkajšie vplyvy na životné prostredie, alebo stavy, ako sú ekzémy, v priamej úmere zvyšujú vyparovanie vlhkosti z pokožky. Takže musíme čeliť skutočnosti, že tieto účinky produkujú suchú, menej schopnú epidermu.

Suchá pleť rýchlejšie starne


To neznie dobre, vzhľadom na to, že vieme, že vlhkosť pokožky je kľúčová pre tvorbu vrások, pečeňových škvŕn a iných javov, prichádzajúcich so starnutím. Ste na dobrej ceste, ak ste vypratali chemikálie z poličiek v kúpeľni. Je však načase sledovať aj zmeny ročných období, pretože skutočná teplota a vlhkosť tiež hra dôležitú úlohu – ak pleť stráca vlhkosť, stáva sa zraniteľnou a menej pružnou.

Od novembra do marca je pokožka najsuchšia – pomoc je ľahká


Ako vždy, riešenie nájdeme v prírodnej lekárni. Sú to produkty ako napr. za studena lisované oleje, kokosový olej, alebo bambucké maslo, kakaové maslo, ktoré podporujú pokožku: stáva sa hladkou, pružnou, hydratovanou, okrem vonkajšej starostlivosti o pleť je však dôležitá aj vnútorná podpora. V čom ešte môžeme nájsť riešenie v zime?
To sú top vitamíny, esenciálne mastné kyseliny, ktoré sa oplatí pravidelne používať, väčšinou vo forme prírodných olejov, ktoré sa dostávajú priamo do pokožky.

Vitamíny

Vitamín A: pomáha redukovať vrásky, vyhladzuje nerovnosti pokožky, zjemní hnedé škvrny. Stručne povedané, skrášli pokožku, ktorá sa stáva homogénnejšia a zdravšia.

Vitamín C: pomáha zabrániť tvorbe vrások a ovisnutej koži, chráni epidermu pred voľnými radikálmi a UV žiarením.

Vitamín E: je kľúčovým vitamínom pri zachovaní prirodzenej vlhkosti pokožky. Pri bezprostrednom vniknutí do pokožky ju vyhladzuje, spevní, pomáha udržať vlhkosť.

Esenciálne mastné kyseliny

Esenciálne mastné kyseliny nevie náš organizmus vyprodukovať, ale veľmi ich potrebuje. Musíme ich prijať jedlom, pretože majú dôležitú úlohu pri obnove kožných buniek. Nedostatkom esenciálnych mastných kyselín sa naša pokožka môže stať suchá a citlivá na chlad, takže sa vypláca nahradiť ich omega-3 kyselinami, rybím olejom alebo gama-linolénovou kyselinou, nachádzajúcou sa v pupalkovom oleji.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s Vašimi známymi, aby si ho mohli prečítať aj oni.

Pripomienky

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený! Tu sa môžete prihlásiť

Ceníme si Vašu vernosť!

Éra zliav počítaných v percentách sa skončila, pretože chceme, aby ste ako člen Manna Klubu získali nenapodobiteľnú starostlivosť a ešte viac výhod. Manna Klub sme vytvorili práve preto, aby boli pre Vás pripravené aktuálne ponuky čo najprehľadnejšie.

Zistite viac