Odhalíme najstráženejšie tajomstvá kozmetického priemyslu


13+1 najnebezpečnejších syntetických zložiek kozmetických prípravkov používaných deň čo deň – teraz zistíte, prečo by ste sa mali vyhýbať takýmto prípravkom aj Vy...


Blahoželám!

Ďakujem a zároveň Vám gratulujem, že ste sa rozhodli správne a odteraz nenecháte, aby ste pri každodennom používaní naoko nevinných produktov bez Vášho vedomia vnášali do organizmu nebezpečné chemikálie. V rukách práve držíte súhrn poznatkov, pomocou ktorých sa ľahko zorientujete vo svete jedovatých chemikálií, ktoré sú súčasťou našich všedných dní.

V nasledovnej príručke máte možnosť nazrieť do sveta, ktorý je zatajovaný pred ľudstvom a skrýva množstvo nebezpečných faktov. Môžete spoznať zoznam najviac používaných a zároveň najnebezpečnejších chemických prísad.


Tento krátky článok Vás bude inšpirovať k tomu, aby ste si zmenili život. Pomôže Vám, aby ste odteraz aj Vy vyberali svoje kozmetické prípravky sebaisto a zodpovedne.  

Používajte túto príručku ako pomoc či asistenciu, naučte sa výrazy, názvy a nenechajte sa už oklamať dobre znejúcimi prísľubmi.


Tieto poznámky majú informatívny charakter, uľahčia Vám orientáciu vo svete nebezpečných zložiek, svojim rozsahom a náplňou však nie sú ani zďaleka komplexné či univerzitného charakteru. Zahrnuté poznatky Vám poskytnú stručné informácie o syntetických prísadách.

Každú minútu do seba dostávate jed!


Možno aj Vy každodenne používate ošetrovacie telové prípravky obsahujúce chemické zložky, ktoré sa takýmto spôsobom dostávajú do Vášho organizmu, či už vstrebávaním sa do pokožky, vdýchnutím či požitím.
Početné množstvo týchto chemikálií môže mať súvis s rôznymi ochoreniami ako napríklad rakovina, vrodené vady – anomálie, kožné ochorenia, atď...

Existujú také zložky, u ktorých sa predpokladá resp. je dokázané, že pri ich dlhodobom používaní majú vplyv na zdravie, no napriek tomu je ich používanie ešte stále povolené (syntetické vonné látky – esencie, ftaláty, petrochemické prípravky ...).

V Európskej únii sa od roku 2004 zakázalo používanie viac ako 1000 nebezpečných látok. Žiaľ, ešte stále existujú miesta, kde môže kozmetický priemysel naďalej ohrozovať dôverčivých kupujúcich (napr. rúžmi, ktoré obsahujú olovo).

Argumentujú faktom, že v zložení prípravkov je prítomnosť chemických prvkov veľmi nízka - „tesne pod hranicou povoleného limitu”, hoci experimenty dokazujú, že existujú také látky, z ktorých má už aj minimálne množstvo hrozivé účinky. Okrem toho  ani Vy nepoužívate jediný výrobok: do rúk môžete denne vziať hoci aj 25 rôznych kozmetických prípravkov, ktoré môžu obsahovať viac ako 200 komponentov.

K tomu ešte pripočítajte syntetické látky obsiahnuté v potravinách, ktoré sa k nim vo Vašom organizme pridružia. Takto to ide deň čo deň, rok čo rok. Dokedy, to záleží len od Vášho šťastia alebo prístupu!
Možno máte práve teraz pochybnosti o tom, že môžu vyrábať a predávať produkty obsahujúce nebezpečné a jedovaté látky. Možno ešte stále veríte zavádzajúcim reklamným sloganom a tiež veríte, že ak je niečo dermatologicky testované, musí byť aj bezpečné.  Pričom to, že je niečo testované, znamená výlučne iba toľko, že obvykle nespôsobuje akútne – dôraz je na tomto slove! - reakcie. Neskúmajú účinky ich pravidelného používania, ktorých dôsledky sú veľakrát vážne a nenapraviteľné. Počas nasledovných dní môžete spoznať tie „naj-naj” chemikálie. Poradie nie je bezpodmienečne smerodajné– najlepšie je sa vyhýbať všetkým!

Ďakujem za Vašu pozornosť, čoskoro sa ohlásim s pokračovaním, dovtedy Vám prajem krásny deň bez chemikálií,

Andrea Vargová